Конституційний суд Польщі розгляне «антибандерівські» норми закону про ІНП

СвітКатерина Чурилова, 30 червня 20185573
Президент Анджей Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону, в яких згадуються «українські націоналісти» і термін «Східна Малопольща»

Конституційний суд Польщі припинив провадження, щодо норм закону про Інститут національної пам’яті, які були з нього вилучені, однак розгляне положення, де загадані «українські націоналісти». Про це повідомив виконувач обов’язки речника Конституційного суду Польщі Якуб Козловський, інформує «Європейська правда» з посиланням на TVN24.

«У ситуації, коли поставлена під питання норма втрачає силу перед винесенням рішення Конституційним судом, провадження припиняється», – сказав Козловський.

Йдеться про скасовані 27 червня статті 55а та 55b закону про Інститут національної пам'яті, які передбачають кримінальну відповідальність за приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху і поширення цієї відповідальності навіть на іноземців.

Представник суду наголосив, що з закону не прибрали частину норм, які оскаржував раніше президент Польщі Анджей Дуда. «Вони підлягають розгляду відповідно до положень Закону про організацію та процедури в Конституційному трибуналі», – розповів Козловський.

Відповідно до січневих поправок, до закону про ІНП також внесли положення, що дозволяють порушення кримінальної справи за заперечення злочинів українських націоналістів (в тому числі тих злочинів українських формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом).

На думку президента Польщі, оцінки Конституційного суду вимагає «посилання законодавчого органу до невизначеного поняття « українських націоналістів» з огляду на те, що наслідком запровадженої поправки є можливість кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення цих злочинів і, як наслідок, понесення ними кримінальної відповідальності».

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки в закон, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Водночас Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону, в яких згадуються «українські націоналісти» і термін «Східна Малопольща».

27 червня Сейм Польщі ухвалив зміни до оновленого закону про Інститут національної пам’яті, скасувавши статтю, що передбачає кримінальну відповідальність за приписування польському народу злочинів нацистів, однак не став вилучати норми про «злочини українських націоналістів» і кримінальну відповідальність за них.

Офіційний Київ заявив, що зміни скандального закону не задовольнили сподівань української сторони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук