Львів’ян закликають перевірити своє здоров’я у медиків просто неба

Профілактична акція «Здорове місто» триватиме до кінця вересня

Головні новини Львова 13.09Ірина Панчишин, 13 вересня 2016, 17:51 1104 0

У Львові вкотре організовують профілактичну акцію «Здорове місто». Консультації лікарі влаштують на території усіх поліклінік міста, аби виявити захворювання в пацієнтів ще на ранніх стадіях. Минулого року обстежили понад 12 тисяч людей, відхилення від норм знайшли у кожного п’ятого.

Подвір’я біля 5-ї міської клінічної поліклініки повне людьми. Тут розставили намети до сімейних лікарів та вузьких спеціалістів.

«Комфортніше на повітрі, нема таких черг, людина спокійно почувається, і так можна пройти», – розповіла пацієнтка Стефанія Путяк.

За першу годину роботи лікар Ірина Мелешко виміряла артеріальний тиск вже у 30 пацієнтів. Констатує, що здебільшого підходять ті, які таку процедуру роблять вперше.

«Були пацієнти, які до лікарів взагалі ніколи не зверталися, тобто вони бояться поліклініки, бояться кабінетів. Прийшов, скажімо, мужчина, який ніколи ще не міряв артеріальний тиск, йому близько 70 років», – розповіла сімейний лікар Ірина Мелешко.

За хвилину людина може дізнатися, чи в нормі її рівень глюкози в крові. Для цього потрібно лише кров з пальця та глюкометр. За допомогою ваги та ростоміру лікар визначає індекс маси тіла. Тут і радять, чи потрібно пацієнтові скинути надмірну вагу або навпаки – добрати кілограми.

Просто неба працюють кардіолог, психолог та окуліст, жінки можуть зробити ультразвукове дослідження молочних залоз, отримати консультацію про грудне вигодовування. А ще усі можуть спробувати кисневі коктейлі.

«Ми виходимо на вулицю з тим, щоб поспілкуватися і показати: ми відкриті для людей. Люди, приходьте вчасно, не бійтеся нічого, не вірте чуткам – ми будемо вам допомагати», – закликав людей начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

На такі профілактичні огляди можуть приходити люди не залежно від прописки. В разі виявленої хвороби їм призначатимуть лікування за місцем проживання.

«Вони будуть передаватися в ті заклади для подальших поглиблених обстежень і вже тоді залучають механізми надання їм вторинної профілактики. Тобто в них вже виявлено хворобу, їх треба диспансеризувати і ліквідовувати наслідки хвороби», – пояснив головний лікар 5-ї міської клінічної поліклініки Борис Лемішко.

Обстеження просто неба до кінця вересня проведуть у всіх поліклініках Львова. Розклад – на сайті міської ради. А наступні три суботи поспіль біля дитячої лікарні на Орлика чекають найменших пацієнтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук