Львів'янка два роки не може позбутись російського громадянства

Головні новини Львова 21.02Софія Трощук, 21 лютого 2018, 19:11 2603 0

П'ятсот людей – саме стільки іноземців на Львівщині за минулий рік стали громадянами України. Однак цей процес іноді не минає без ускладнень.

Пані Ірина народилася в Україні. Із батьком-військовиком доводилося часто подорожувати Радянським Союзом. Тож у Москві стала громадянкою Росії, та згодом вирішила повернутися до України. Маючи підстави для набуття громадянства – зокрема, народження в Україні, подалася до міграційної служби.

«Мені дали папір, на якому написано, що я громадянка України, і тимчасове посвідчення на проживання. А от паспорт громадянина мені не дають, тому що я маю російські паспорти», – каже львів'янка Ірина Мельник.

Аби відмовитися від іноземного громадянства, звернулась до російського консульства у Львові. «Я зверталася до посольства, мені дали цілий список документів, які я маю зібрати. Мені потрібно поїхати в Росію, зібрати список документів. Потім повернутись, надати заяву на вихід з російського громадянства, заплатити збір», – каже жінка.

Отримавши українське громадянство, жінка зобов'язалась позбутися іноземного упродовж двох років. На цей час їй видали тимчасове посвідчення громадянина України.

«Зареєстровано в такої особи місце проживання, і за цей період, за оці два роки, вона звертається в дипломатичне представництво, подає пакет документів, який передбачений для виходу з російського громадянства, після цього нам приносить довідку про вихід з громадянства Російської Федерації, і лише в такому випадку ми її документуємо паспортом громадянина України», – пояснює начальниця ДМС у Львівській області Іванна Іваночко.

У пані Іри термін дії посвідчення закінчиться 11 березня, а їхати за кордон за документами не може, бо має хворого батька. Тож сподівалась надіслати папери поштою до Росії. Проте в міграційній службі таке заперечують.

Юристи кажуть: вихід із ситуації – подати декларацію про відмову від іноземного громадянства. Якщо вартість виходу з громадянства РФ перевищує половину мінімальної заробітної плати, або ж виникли труднощі із оформленням документів – цього буде досить для видачі вітчизняного паспорта.

«Це є документ, який вимагає наша міграційна служба. Цього достатньо, щоби вважати, що особа більше не є громадянином іншої держави. Тобто підтверджується, що були вчинені всі дії, щоби отримати довідку про вихід із громадянства, але з якихось причин така не надається, то українська сторона буде вважати, що цього достатньо і паспорт такій особі буде наданий», – каже голова ГО «Юридична сотня» Леся Василенко.

Якщо консульський збір не перевищує 1600 грн, а довідки з-за кордону робити треба, юристи рекомендують написати довіреність на родичів чи друзів. Так усі документи можна буде зібрати без присутності особи, яка потребує українського громадянства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук