Мешканці Львівщини співфінансують оновлення шкіл, садочків та амбулаторій

Головні новини Львова 22.07Вікторія Іваскевич, 22 липня 2016, 19:39 502 0

Переможці обласного конкурсу мікропроектів активно працюють над втіленням своїх ідей. Наразі, із майже семи сотень переможців, близько шістсот уклали договори із підрядниками. Понад півтисячі вже розпочали роботи, а двадцять одна громада вже встигла реалізувати свої проекти.

Середня школа у селі Дороговиж біля Миколаєва вже майже готова зустрічати учнів. Помиті класи вже чекають на уроки і лише в кількох кімнатах залишилось де-не-де підмалювати відкоси. Цього року у навчальному закладі замінили левову частку вікон. Адже старі взимку додавали чимало клопотів.

«Заклеювали, штапики вставляли, – розповідає директор школи Василь Осипчук. – Воно все псується. Можливо, не завжди все було якісно зроблено. Школа наша, взагалі, будувалась не за державним проектом, а будувалась як то кажуть громадою. І проект готувався вручну, і будувалось, і залучалися діти».

І цього разу так само: майстри лише привезли і встановили вікна решта – робота батьків та працівників школи. Мешканці, власне, і наполягли на тому, щоб село взяло участь у конкурсі мікропроектів. За кілька кілометрів – село Київець. Тут ситуація схожа. Рік тому запрацював дитячий садок, який теж по суті є колишнім мікропроектом. Батьки його вихованців теж скинулись по двісті гривень і запропонували податись на конкурс і цього року. Адже, садку був потрібен майданчик.

«Батьки були тільки за. бо в нашому селі не було де піти погуляти на вулиці, а тепер тільки  всі задоволені:і батьки, і діти», – каже мама двох дошкільнят пані Алла.

Біля садочка ж хочуть встановити навіть два майданчики. Аби, різним групам вистачало місця.

«Половина зроблена, ще мають довезти три елементи. Все це в процесі, але вже дітки мають два такі міні-майданчики, де кожного дня проводять свій час», – каже завідувачка садочка Марія Мартикляс.

Загалом, в області таких більше півтисячі. І майже всі вже розпочали роботи.

«Застереження ми маємо всього-навсього до трьох об'єктів – це є такий мізер. Всі решта працюють, роботи тривають. Тобто, ми будемо мати в області оновлені ФАПи, дитячі садочки, народні доми, у багатьох селах буде нове освітлення», – каже перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

На цьогорічний конкурс обласна рада виділила рекордну кількість коштів – 54 мільйони гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук