Мін’юст назвав мінімальну суму компенсації жертвам насильницьких злочинів

Гроші жертвам насильства спершу платитиме держава, після чого стягуватиме їх зі злочинців

Жертви насильницьких злочинів зможуть отримати компенсацію з Фонду відшкодування шкоди потерпілим: її сума визначатиметься за кожен вид злочину, але при цьому становитиме щонайменше 1000 грн, повідомив заступник міністра юстиції Олександр Банчук.

Він нагадав, що згідно з розробленим Міністерством юстиції законопроектом, українці, які постраждали від насильницьких злочинів, отримуватимуть компенсацію від держави. Цю суму Кабмін планує стягувати зі злочинця. Компенсацію планують виплачувати через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для цього пропонується створити Фонд відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких злочинів.

«Ми передбачили, що особа, яка буде потерпілою, при отриманні висновку судмедекспертизи щодо того, що у неї є каліцтва, і копії інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що з цього приводу розпочато провадження (воно автоматично вноситься), з цими документами і заявами приходить або до місцевого Центру безоплатної правової допомоги, який перебуває у сфері діяльності Міністерства юстиції, або до Бюро правової допомоги, яке є частиною нашої системи. І вже не чекаючи ні рішення органів розслідування про, наприклад, затримання або оголошення в розшук можливої підозрюваної особи, яка вчинила цей злочин, ні рішення суду, прийматимуть рішення про надання правової допомоги цій особі, консультацій згідно з законодавством, можливо і того, щоб долучити і надати допомогу психолога. І третє – це мінімальне відшкодування завданої шкоди здоров'ю», – розповів Банчук в ефірі телеканалу «Дом», повідомив «Укрінформ».

Чиновник пояснив, що основною метою закону є швидка й ефективна допомога постраждалим, які і так в момент, коли вони звертаються в систему, перебувають у складних життєвих обставинах.

Право отримати допомогу – як психологічну, так і матеріальну – матимуть також і родичі людини, загиблої унаслідок злочину.

Заступник міністра розповів, що за кожен вид злочину і заподіяну шкоду визначатиметься сума компенсації потерпілому, але щонайменше 1000 грн.

Як повідомляв ZAXID.NET, Міністерство юстиції ініціювало законопрокт, згідно з яким постраждалим від насильницького злочину передбачена компенсація від держави. Компенсації зможуть отримати люди, які мають тяжкі тілесні ушкодження, завдані злочином, жертви статевих злочинів, родичі і члени сімей тих, хто помер (мова йде про вбивство), а також неповнолітні діти, яким заподіяно психологічне або фізичне насильство.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, компенсації отримуватимуть всі жертви, починаючи з 2021 року. Виплати за злочини минулих років здійснювати не будуть.

Документ почне діяти, якщо його ухвалить Верховна Рада і підпише президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук