На Львівщині суд зобов’язав шахрайку повернути отримані під час продажу квартири ₴935 тис.

Самбірський суд зобовязав шахрайку повернути усі кошти, видурені під час продажу квартири у Моршині

Самбірський міськрайонний суд визнав винною 63-річну мешканку Стрийського району Львівщини у незаконному заволодінні 34 тис. доларів у двох мешканців Моршина, які вони у 2005-2006 роках віддали їй як аванс для придбання квартири.

Суд встановив, що у липні 2005 року обвинувачена Анна Валевуська познайомилася у магазині в Моршині із продавчинею, місцевою мешканкою, представилася Ольгою та розповіла, що хоче продати квартиру у місті на вул. Озерній, 3/23 комусь із місцевих. Врешті вони домовилися про ціну продажу – 45 тис. доларів, а також про те, що кошти виплачуватимуть поступово, а до повної виплати сім’я власника житиме у квартирі.

18 червня 2006 року обвинувачена отримала першу частину коштів – 20 тис. доларів. У жовтні 2005 року була укладена угода купівлі-продажу квартири та додаткова угода про те, що чоловік обвинуваченої, який був її офіційним власником зможе там жити до 1 квітня 2009 року, поки добудовує будинок у с. Довге на Стрийщині.

До середини квітня 2006 року шахрайка отримала від потерпілих загалом 34 тис. доларів у рахунок обумовленої раніше загальної суми за купівлю-продаж квартири.

У 2009 році потерпіла прийшла, щоб отримати ключі від квартири і попросила чоловіка обвинуваченої звільнити її. Проте той почав кричати, і заявив, що виселятися не буде. Тоді жінка зрозуміла, що її обдурили і звернулася до правоохоронців.

Під час розгляду справи у суді обвинувачена заперечувала, що продавала квартиру. Вона наполягала на тому, що позичила у сина потерпілої 7 тис. доларів для лікування свого сина, а позику оформили фіктивною угодою купівлі-продажу квартири.

Приймаючи рішення, суд взяв до уваги результати судово-медичних експертиз угоди купівлі-продажу, документів щодо кредитів, отриманих сім’єю потерпілих для придбання квартири та журнал, де обвинувачена розписувалася про отримані нею кошти.

Врешті суд визнав її винною у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах та підробці документів та засудив до позбавлення волі на п’ять років з іспитовим терміном у два роки.

Також суд зобов’язав її сплатити потерпілій 32,5 тис. доларів матеріальної шкоди та 50 тис. грн моральної шкоди, а її синові – 1,5 тис. доларів матеріальної шкоди та 2 тис. грн моральної. Загалом вона зобов’язана сплатити їм 935,32 тис. грн за курсом НБУ, що діяв на 11 травня 2018 року, коли був винесений вирок. Вирок може бути оскаржений в апеляційній інстанції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук