На реставрації львівського будинку практикуються студенти з Німеччини

Головні новини Львова 20.07Ірина Ващишин, 20 липня 2016, 16:40 742 0

Реставрацію і водночас обмін студентами практикують у Львові. Відновлення цоколя у будинку на вул. Театральній, 12 ― це частина міжнародного українсько-німецького проекту.

Майбутні каменярі із Німеччини практикуються у Львові під керівництвом фахівців з товариства співпраці GIZ. Натомість у Німеччині студенти зі Львова беруть участь у відновленні території довкола одного зі старовинних палаців.

«Ми уже шість років займаємося проектом з ревіталізації барокового терасового саду у федеральній землі Рейнлянд Пфальц в Німеччині. Ми приїхали сюди подивитися, як відбувається відновлення старої частини міста Львова», ― розповіла керівник проекту Лідія Торнвікерт.

Студентам, кажуть німецькі експерти, під час реставрації цього будинку є чого повчитись.

«Тому що тут є дуже багато викликів для майстрів-каменярів. Тут є дуже багато проблем, пов’язаних із цим матеріалом ― вапняком. І ми маємо дуже масштабне завдання на цей короткий термін, 14 днів», ― поділився каменяр-реставратор Дірк Брюгеман.

Вапняковий цоколь в будинку потрібно звільнити від солі, яка роками накопичувалась під впливом вологи. А ще від цементу, котрим стіну колись нефахово ремонтували. Схожих проектів товариство GIZ у Львові реалізувало вже чимало.

«Проекти, які ми виконуємо у Львові, співфінансуються як з боку міста, так і безпосередньо мешканців. А також ми надаємо можливість працювати тут українським підприємствам», ― зазначив керівник німецького товариства GIZ у Львові Юрген Лемпке.

Майстер-клас від знаного у Європі реставратора, кажуть студенти-каменярі, ― це унікальний шанс для вдосконалення свого фаху.

«Розпочали ми з правої колони порталу і йдемо далі. Ми розкриваємо камінь, щоб подивитися, у якому він стані. І також разом з українськими колегами зараз ми складаємо картограму втрат у цьому будинку», ― розповів студент-каменяр з Німеччини Девід Туна.

Відновлення цоколя ― це лише початок. В історичному будинку на Театральній, 12, розповідають німецькі фахівці, роботи ще чимало. Тому цей проект буде тривалим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук