НАБУ підтвердило достовірність «чорної бухгалтерії» Партії регіонів

НАБУ підтвердило достовірність «чорної бухгалтерії» Партії регіонів

Досудове розслідування зібрало достатньо доказів, які підтверджують оригінальність «амбарної книги» Партії регіонів, яку передав екс-заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомило НАБУ в суботу, 24 грудня.

«Крім того, слід зазначити, що на сьогодні досудовим розслідуванням зібрано достатньо доказів, якими підтверджено оригінальність “амбарної книги”, переданої Віктором Трепаком до НАБУ», — йдеться в повідомленні.

В НАБУ заявили, що відповідно до експертизи, яку провів Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені голови ЦВК Михайла Охендовського у «амбарній книзі» належать саме йому. Крім того, про оригінальність «амбарної книги» свідчать висновки низки інших почеркознавчих експертиз, які підтверджують оригінальність підписів низки інших осіб, а також численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в «амбарній книзі» за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт.

Водночас у НАБУ додали, що висновок експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції України, яка замість належних 10 днів з невідомих причин тривала 3,5 місяці, не підтверджує та водночас і не виключає ймовірність того, що підписи та записи у «амбарній книзі» належать голові ЦВК.

НАБУ на своєму сайті також оприлюднило результативну частину почеркознавчої експертизи «амбарної книги» із підписами, які належать голові Центральної виборчої комісії. Ці записи в тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК.

Обґрунтованість підозри підтверджується доказами.

У повідомленні наголошується, що голова ЦВК Михайло Охендовський «поповнював свій власний банківський рахунок у ті ж дні, коли ставив підписи в «амбарній книзі». «Наприклад, відповідно до одного із записів «амбарної книги» 27.09.2012 голова Центрвиборчкому одержав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів 4,7 тис. дол. США, з яких, як вважає слідство, відповідно до наявних фінансових документів, поклав на власний банківський рахунок 4,5 тис. дол. США», – повідомили в НАБУ.

Нагадаємо, голові ЦВК Михайлові Охендовському оголосили підозру в незаконному отриманні грошей з «чорної каси» Партії регіонів. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) просила суд призначити йому заставу у 1,2 млн грн, але суд натомість визначив запобіжний захід для Охендовського у вигляді особистого зобов'язання і не відсторонив його від посади голови ЦВК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук