Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич скасувала виступ в Одесі через погрози

У театр, де мала виступати літераторка, дзвонили невідомі із погрозами

Світлана Алексієвич

Лауреатка Нобелівської премії з літератури білоруська письменниця українського походження Світлана Алексієвич скасувала виступ в Одесі. Про це у Facebook повідомив організатор заходу «Зелений театр».

8 серпня, за кілька годин до виступу, Алексієвич потрапила до бази даних «Миротворець» за «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією» під час виступу у Брукліні в 2016 році.

Незабаром письменницю видалили з бази, проте Алексієвич вирішила, що «виступ у такій атмосфері буде для неї некомфортним».

«Я дізналася, що надходять погрози в бік організаторів сьогоднішньої зустрічі і мені особисто, звинувачуючи мене у якихось надуманих абсолютно образах у бік українців... заради нашої спільної безпеки, я думаю, сьогоднішньої зустрічі не буде», — сказала письменниця.

На відео письменниця сказала, що їй та організаторам заходу почали погрожувати.

Вона стверджує, що звинувачення не відповідають дійсності, бо «її мати українка», «народилась вона в Україні» і «завжди вона відчувала в собі українську кров».

Одеський сайт «Думская» пише, що в театр дзвонили невідомі, які погрожували письменниці. До правоохоронців організатори через погрози не звертались.

Під час виступу в Брукліні у 2016 році, який нібито закидали Алексієвич, вона говорила про Голокост, зокрема, про причетність українців до нього.

Світлана Алексієвич – радянська та білоруська російськомовна письменниця та публіцистка. Лауреатка багатьох міжнародних літературних премій. Лауреатка Нобелівської премії з літератури за 2015 рік за «поліфонічні тексти, що є монументом страждання і хоробрості в наш час».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук