ОБСЄ заявила про відповідність виборів в Україні демократичним стандартам

ОБСЄ заявила про відповідність виборів в Україні демократичним стандартам

Місцеві вибори в Україні загалом пройшли відповідно до демократичних стандартів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

«В Україні місцеві вибори були конкурентними і добре організованими, і кампанія, в цілому, продемонструвала відданість демократичним принципам», - йдеться в повідомленні.

Разом із цим, спостерігачі БДІПЛ ОБСЄ вважають, що складність законодавчої бази, переважання потужних економічних груп, погрози та фізичні напади на кандидатів свідчать про необхідність подальших реформ.

«У більшості регіонів країни, незважаючи на неясність закону «Про вибори», виборчому персоналу багато в чому вдалося забезпечити виборцям право проголосувати», - зазначила голова місії БДІПЛ ОБСЄ Тана де Зулуета.

За словами глави делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрема, вибори були відправною точкою децентралізації і територіальної реформи в Україні.

«Для чергових виборів, ми закликаємо владу переглянути чинне законодавство з метою більш точного відображення волі виборців», - підкреслив він.

Крім того, в ОБСЄ зазначили, що політичні сили і бізнес, які контролюють ЗМІ, впливали на редакційну політику, а висвітлення виборчої кампанії у ЗМІ було часто проплаченим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук