Опозиція вимагає справу проти Азарова за зраду національних інтересів

20 жовтня 20117305

Опозиційний уряд вирішив звернутися до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальну справу стосовно прем'єр-міністра Миколи Азарова за перевищення повноважень і зраду національних інтересів через підписання угоди про зону вільної торгівлі з Росією, Білоруссю та Казахстаном без рішення уряду і парламенту.

У своїй постанові опозиційний уряд відзначає безумовний пріоритет європейського вектора зовнішньої політики як важливого елементу системної інтеграції України в європейський цивілізований простір. Про це повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина".

Опозиція також вимагає від влади дотримуватися європейського напряму і підписати Угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Крім того, опозиційний уряд засуджує спроби правлячого режиму втягнути Україну в Митний союз, "оскільки це призведе до відновлення СРСР і до ізоляції України від цивілізованого світу".

Прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв заявив, що Європа чітко дала зрозуміти українській владі - жодної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом без асоціації не буде.

"Судячи з останніх заяв Януковича, ми готові відмовитися від зони вільної торгівлі та асоціації з Європейським Союзом, - зазначив С. Соболєв.

За його словами, Митний союз приведе до збільшення мита на продукти харчування та товари першої необхідності, а обіцянки про те, що будуть переглянуті ціни на газ, "так і залишаться обіцянками".

На засіданні опозиційного уряду в четвер народний депутат Сергій Терьохін (фракція «БЮТ-Батьківщина») наголосив, що договір, текст якого є у наявності в опозиційного уряду, свідчать про його невигідність для України.

Так, за його словами, в договорі передбачено низку винятків з переліку товарів, на які не поширюються умови вільної торгівлі. У першу чергу - це енергоносії: газ, нафта і нафтопродукти, а також метал і металовироби, трубні вироби.

Крім того, за словами, С. Терьохіна, в договорі передбачені "асиметричні обмеження" для України, тобто, передбачено введення митних тарифів, які вигідні іншим країнам-членам СНД, однак не вигідні Україні.

Депутат також наголосив, що на сьогодні діє договір про зону вільної торгівлі, який підписали на міжурядовому рівні прем'єр-міністри України Леонід Кучма і РФ Віктор Черномирдін. Цього договору на сьогоднішній день ніхто не скасовував", - наголосив він.

Таким чином, М. Азаров порушив низку статей кримінального кодексу, зокрема ст. 364, 365, 367.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук