ОВК складно виконувати свої обов’язки, - КВУ

Володимир Балита, 5 вересня 20127411
ОВК складно виконувати свої обов’язки, - КВУ
фото ZAXID.NET
Оксана Дащаківська

Окружним виборчим комісіям на Львівщині складно виконувати свої обов’язки. Про це зазначила 5 вересня під час прес-конференції у Львові виконавчий директор ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська.

«Так виглядає наразі, що окружним виборчим комісіям складно виконувати покладені на них обов’язки», - зазначила вона.

Зокрема Оксана Дащаківська вказала на те, що робота ОВК була утруднена процедурою жеребкування щодо їх формування. На сьогодні до окружних виборчих комісій входять представники партій, які або працюють з Партією регіонів, або чекають, хто надасть їм найбільш вигідну пропозицію.

Також представниця КВУ зазначила, що наразі схоже, що ОВК сформовані з приблизно рівної кількості представників одного і другого табору, тому не можуть прийняти жодного рішення. Інший чинник, що ускладнює роботу комісій, – це те, що досі триває процес заміни членів ОВК, через що комісії ще не мають до кінця визначеного складу.

При цьому Оксана Дащаківська наголосила, що окружні виборчі комісії є колегіальними органами, які повинні вести свою діяльність виключно публічно і мотивувати усі свої рішення, опираючись на законодавства. Відтак вона закликала усіх, кого це може стосуватися, контролювати роботу ОВК щодо відповідності до цих вимог.

Нагадаємо, за результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".

Координатор виборчої ГМ «Опора» Ольга Айвазовська зазначила, що ситуація із формуванням окружних виборчих комісій – це нонсенс, адже зареєструвавши одного кандидата, на одному мажоритарному окрузі, маловідомі партії отримали більш ніж 225 місць в окружних комісіях.

Голова правління КВУ Олександр Черненко раніше заявив, що окружні виборчі комісії (ОВК) не зможуть працювати в тому складі, в якому їх сформувала Центральна виборча комісія.

Додамо, що у Львівській області ОВК очолять представники «Руської Єдності», «Союзу анархістів України» і «Єдиної Родини». Натомість, жодного представника у ОВК не мають популярні в області політичні сили, які на місцевих виборах отримали депутатські мандати у представницьких органах, – зокрема ВО «Свобода», «УДАР».

3 вересня Вищий адміністративний суд України відмовився задовольнити скаргу Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на постанову Київського апеляційного суду й скасування рішення ЦВК щодо формування окружкомів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Дмитрич 5 вересня 2012, 16:31

  Наша влада приклала максимум зусиль,щоб не дати нормально працювати ОВК. А в "каламутній воді, як правило, добре рибка ловиться". ПР добре розуміє, що без контрольованої більшості їм нічого робити в парламенті.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук