Петро Порошенко повторно здав аналізи на стадіоні

Психоактивні речовини в аналізі кандидата на посаду президента шукатимуть фахівці VADA

Петро Порошенко

Чинний президент України та кандидат на цю посаду Петро Порошенко здав аналізи волонтерській антидопінговій організації VADA на НСК «Олімпійський» в Києві.

Як інформує theБабель, здача тривала понад півгодини, пресу в цей період до кандидата не пустили. Після процедури Порошенко пояснив, що процес затягнувся через «паперову роботу».

Коментуючи процедуру, президент відзначив, що здоровʼя та відсутність залежностей у лідера держави є питанням державної безпеки.

«Це не забаганка, а абсолютно необхідна процедура, щоб 45-мільйонна нація мала переконання, що претендентом не зможе стати людина яка має залежність від наркотиків і алкоголю. Наголошую, що я не стверджую, що пан Зеленський є наркоманом. Але є прозорі процедури, які мають довести, що кандидат на посаду президента не має залежностей», – заявив президент. Він наголосив, що не вважає процедуру принизливою для себе, й навіть навпаки – обов'язковою.

Окрім цього, Порошенко натякнув на сумніви щодо неупередженості «Євролабу», де здавав аналізи кандидат у президенти Володимир Зеленський. «Аналізи мають здаватися не в лабораторії, що належить другові чи прихильнику, тим більше, що власник є громадянином РФ», – сказав він.

За словами президента, вартість тестів він не знає, про це порадив запитати в експертів VADA. Для визначення результатів тесту потрібно від 48 до 72 годин, тож на результати слід очікувати наступного тижня, уточнив Порошенко, інформує ТСН.

Представник VADA додали, що Порошенко підписав декларацію про добровільну здачу аналізів, здав зразки сечі, які «особисто розлив у котейнери А та В». Проби доправлять у США. Також вони повідомили, що чекатимуть до вечора на стадіоні на іншого кандидата.

Раніше колишній український боксер Володимир Кличко закликав кандидатів на посаду президента України Петра Порошенка і Володимира Зеленського 10 квітня між 15 та 18 годиною прибути на НСК «Олімпійський» і здати аналізи представникам VADA — Добровільної антидопінгової асоціації .

У штабі кандидата у президенти України Володимира Зеленського заявили, що він не буде здавати аналізи представникам VADA — організації, яка перевіряє на допінг професійних боксерів і бійців мішаних єдиноборств.

Суперник Петра Порошенка на повторному голосуванні 21 квітня, комік і керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський 3 квітня висунув вимогу медичної експертизи обох кандидатів як передумову дебатів між ними, щоб «довести народові, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів».

Порошенко погодився на заклик Зеленського провести такі дебати в Національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві і заявив, що чекає Зеленського для такого аналізу в медпункті НСК «Олімпійський» вранці 5 квітня. У штабі Зеленського у відповідь заявили, що не довіряють державній лабораторії, і закликали Порошенка звернутися до «незалежної лабораторії».

Врешті вранці 5 квітня обидва кандидати здали аналізи в різних місцях: Порошенко на «Олімпійському», Зеленський у приватній лабораторії.

За лічені години було оголошено про перші попередні результати аналізів – відсутність психоактивних речовин у пробах обох кандидатів. Але фахівці звернули увагу, що для повноцінного аналізу необхідні принаймні дні чи й тижні, але не години.

До слова, чинне законодавство не зобов’язує кандидатів на посаду президента здавати аналізи або надавати медичні довідки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук