Польські вчителі призупинили безстроковий страйк

Безстроковий страйк вчителів у Польщі тривав майже три тижні

СвітАндрій Стець, 26 квітня 20192930
Польські вчителі призупинили безстроковий страйк
фото ЕРА
Безстроковий страйк вчителів у Польщі триває майже три тижні

З суботи 27 квітня польські вчителі припиняють національний страйк і дають уряду час до вересня на виконання їх умов. Про це повідомив польський телеканал TVN24.

«Страйк міг би тривати і далі, тому що всі вчителі до цього готові», - заявив голова Профспілки польських учителів Славомір Броняж.

Однак, за його словами, він поставить під загрозу випускні іспити, так звану «матуру», необхідну для вступу до вузів. Броняж наголосив, що ніхто не зможе замінити вчителів на час цих іспитів, здача яких стартує з 6 травня.

«З сьогоднішнього дня ми входимо в новий етап, який буде набагато складніше, але це той етап, який продемонструє обличчя нашого протесту. Ми знаходимося на половині нашого шляху», - сказав Броняж.

«Пан прем'єр Моравецький, ми даємо вам час до вересня. Ми чекаємо конкретних пропозицій з вашого боку», - додав він.

Безстроковий страйк вчителів у Польщі триває майже три тижні. Основна вимога вчителів – збільшення заробітної плати на 1000 злотих. Страйк такого масштабу став безпрецедентним для Польщі і почав становити істотну проблему для керівної партії «Право і справедливість».

Уряд напередодні виборчої кампанії оголосив про дуже щедрі соціальні програми, вигоду від яких мають відчути значні верстви населення. Обіцянки урядовців обійдуться держбюджету у близько 40 мільярдів злотих (понад 9 млрд євро), або ж майже 2% ВВП. Нова соціальна політика може підвищити розмір бюджетного дефіциту до 2,8% ВВП, що дуже близько до встановленої ЄС межі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук