Порошенко: Безкоштовна медицина в Україні - це міф

Петро Порошенко зазначив, що медицина має бути платною

Президент Петро Порошенко доручив при реформі охорони здоров'я виходити з принципу, що медицина має бути платною. Про це він сказав на засіданні Національної ради реформ, на якому розглядалися пропозиції МОЗ з реформування галузі, повідомила прес-служба глави держави.

«Не вистачає чесного визнання, що безкоштовна медицина - це один з найбільших міфів сучасності, яким українські політики з року в рік обманюють людей», - зазначив Порошенко і закликав позбутися цього міфу.

Президент зазначив, що в безкоштовну медицину вірять доти, поки не захворіють і не виникне потреба звертатися до лікарів.

«Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось мусить платити, і держава сама з цим не впорається. Одним бюджетом всіх не полікувати. Треба запроваджувати ефективну систему реформованої медицини», - сказав президент.

Реформування охорони здоров'я він назвав одним з головних пріоритетів і зазначив, що вважає галузь «кричуще проблемною», «запущеною» і «корумпованою».

«Національна система охорони здоров'я перетворилася на національну катастрофу», - заявив глава держави.

Петро Порошенко також зазначив, що стратегія реформування галузі має бути націлена на те, щоб у центрі уваги було не ліжко-місце, а пацієнт, а кінцевим індикатором реформи має стати середня тривалість життя.

Нагадаємо, наприкінці минулого року міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі під час відкритого засідання парламентського комітету з питань охорони здоров'я презентував стратегію реформи медичної галузі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук