Прем'єр-міністр Польщі анонсував скорочення чиновників та витрат на уряд

СвітАндрій Стець, 6 березня 20182560
Прем'єр-міністр Польщі анонсував скорочення чиновників та витрат на уряд
фото РАР
Матеуш Моравецький обіцяв обмежити використання службових банківських карток чиновниками

У Польщі планується скорочення 20-25% посад в уряді, відміна в Раді міністрів надбавок і премій, а також обмеження використання урядовцями службових банківських карток. Про це в понеділок, 5 березня, заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

«На сьогодні на посадах міністрів та заступників міністрів працевлаштовано 126 осіб. Упродовж кількох найближчих місяців - двох-трьох - хочемо зменшити цю кількість, скоротити на 20-25%»,– заявив Моравецький, повідомляє «Укрінформ».

Він зазначив, що 8 березня усі заступники міністрів у відповідності із зміною уряду подадуть у відставку, а голова Ради міністрів вирішуватиме, хто з них й далі залишиться на своїх посадах.

Моравецький також повідомив, що в уряді не планується збільшення зарплат міністрів та заступників міністрів, вони залишаться на нинішньому рівні.

«Доки я виконуватиму функцію прем’єра, без сумніву, не виплачуватимуться надбавки і премії»,– наголосив він.

Моравецький також повідомив, що буде обмежено використання службових банківських карток чиновниками і підвищено транспарентність витрат державних коштів. Він також звернувся до міністрів, аби вони провели у своїх відомствах аудити щодо використання підлеглими службових банківських карток.

Зауважимо, що останнім часом в Польщі розгорілася дискусія щодо премій та надбавок в уряді країни. Як стало відомо, колишня прем'єр-міністр Беата Шидло призначила торік собі та усім міністрам свого уряду премії на загальну суму 1,5 млн злотих (понад 440 тис. дол.), що викликало резонанс у польському суспільстві. Моравецький не захотів відповісти на питання, чи повинні міністри повернути ці кошти в бюджет, зазначивши, що сам витратив свої премії на гуманітарні цілі.

Нещодавно, на запит одного з депутатів опозиції у міністерстві національної оборони Польщі повідомили, що в 2016 чиновники відомства використовували 832 службові банківські картки, а в 2017 році - 733.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук