Прем'єр Польщі заявив, що хоче нової якості відносин з Україною

СвітКатерина Чурилова, 12 грудня 20176791
Прем'єр Польщі заявив, що хоче нової якості відносин з Україною
фото PAP/Tomasz Gzell
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький

Польща хоче повернутися до справжнього стратегічного партнерства зі східними партнерами, зокрема Україною, Литвою і Грузією, та надати їм нову якість. На цьому під час виступу в Сеймі з програмою дій нового уряду заявив новопризначений голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє «Укрінформ».

«Ми хочемо повернутися до справжнього стратегічного партнерства на Сході. Ми плануємо поглибити наші відносини з Україною, Литвою чи Грузією і надати їм нову якість», – заявив Моравецький.

Він підкреслив, що фундаментом безпеки Польщі є НАТО, а США залишаються головним союзником Польщі.За його словами, Варшава продовжуватиме об’єднувати країни регіону, зокрема в рамках «Вишеградської групи» та проекту Трьох морів (Адріатика, Балтика, Чорне море).

Моравецький підкреслив, що Польща виступає проти ЄС «кількох швидкостей», і зауважив, що Брюссель повинен надати усім країнам спільноти однакові шанси на розвиток.

Він наголосив, що механізм розподілу біженців між країнами ЄС себе не виправдав, а Польща є одним з ініціаторів виправлення цієї ситуації.

Під час свого виступу новий глава польського уряду багато уваги приділив економіці та соціальному розвитку країни. Він підкреслив, що його уряд буде урядом «продовження» того, що розпочала його попередниця Беата Шидло.

За словами Моравецького, його уряд уникатиме крайнощів, йому буде далеко як до неолібералізму, так і до соціалізму. Він зазначив, що важливим завданням для його уряду буде підвищення витрат на охорону здоров’я, зростання мінімальних зарплат, охорона навколишнього середовища.

Моравецький підкреслив, що Варшава незабаром повністю перестане бути залежною від Росії в енергетичному плані. Він додав, що Польща хоче збудувати в себе регіональний газовий хаб і постачати газ сусідам в регіоні.

Глава уряду зазначив, що уряд готуватиме чергові спрощення для малого і середнього бізнесу, продовжуватиме реформувати польську освіту з натиском на секторальну освіту.

Водночас, на міжнародній арені Польща хоче бути активним гравцем у бізнесі у світлі зростання науково-технічного прогресу, зазначив новий голова уряду.

Як писав ZAXID.NET, новий прем’єр Польщі Матеуш Моравецький у перший же день затвердження на посаді голови кабінету міністрів заявив, що стосунки з Україною необхідно будувати на історичній правді, а такі події, як «геноцид на Волині» забувати не можна.

Окрім того, за його словами, Польща, «приймаючи українських біженців, допомагає розвантажити напругу на східному фланзі Євросоюзу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук