Словник сучасної української мови та сленгу обрав слово 2018 року

Торік найбільший інтерес в українців викликало грецьке слово «томос»

Словник сучасної української мови та сленгу обрав слово 2018 року
фото УНІАН
Сувій із томосом (указом) про автокефалію для Православної церкви в Україні

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав «томос» словом 2018 року. Слово є символом утворення в Україні автокефальної православної церкви та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви. Про це повідомила прес-служба «Мислова».

Зазначається, що грецьке слово «томос», яке донедавна було відомим лише вузькому колу обізнаних на релігійній термінології людей, торік викликало найбільший суспільний інтерес.

Вперше в українському публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент України Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу (указу) про Українську помісну автокефальну церкву. Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року.

Також на звання слова року претендували:

євробляхи — слово, яке перекочувало у цьогорічний шортліст з торішнього і продовжило хвилювати значну частину українського суспільства;

безкарність — напади на журналістів та активістів стали ще зухвалішими та жорстокішими, а розслідування цих злочинів не ведуться належним чином;

агресія — через агресію Росії у Керченській протоці, коли російські військові обстріляли кораблі ВМС України та захопили у полон українських моряків;

воєнний стан — запровадження воєнного стану внаслідок агресії РФ сколихнуло українське суспільство. Проте через його вкрай обмежений характер цей вираз не став визначальним у 2018 році;

новічок — слово року-2018 у Росії, яке не сходило з передовиць провідних світових видань та стало символом політики Кремля.

Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та тлумачення до них надсилають звичайні користувачі.

«Мислово» обирає слово року вшосте. Словом року-2013 став «євромайдан», 2014-го — «кіборги», 2015-го — «блокада», 2016-го — «корупція», а 2017-го — «безвіз».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук