ЦВК встановила, що вибори в 24-х округах на Донбасі не відбулися

Центральна виборча комісія встановила, що позачергові вибори президента України від 25 травня не відбулися у 24 виборчих округах Донецької та Луганської областей. Таку постанову було прийнято на засіданні ЦВК у суботу, 31 травня, повідомили у прес-службі ЦВК.

«Комісія своєю постановою встановила, що голосування в межах територіальних виборчих округів № 41 - 46, 48, 51 - 57, 105 - 113, 116 на позачергових виборах президента України від 25 травня не відбулося», - йдеться в повідомленні.

У ЦВК заявили, що після формування окружних комісій перелічених округів, утворених в межах Донецької та Луганської областей, в комісію надходили численні заяви та інші повідомлення про скоєння протиправних дій по захопленню приміщень окружних і дільничних виборчих комісій цих округів, а також адміністративних будівель місцевих органів влади, в яких розміщувалися органи ведення Державного реєстру виборців.

Окрім того, надходили повідомлення й про тиск на працівників органів ведення Держреєстру та членів виборчих комісій. Їх роботі перешкоджали, до ЦВК постійно надходили повідомлення, які свідчили про погіршення ситуації з підготовкою до проведення виборів у зазначених регіонах.

«Ці обставини унеможливили організацію роботи зазначених окружних та відповідних дільничних комісій, а також перешкодили передачі органами ведення Держреєстру виборців більшості дільничних комісій списків виборців. Також Комісія була позбавлена ​​можливості передати виборчі бюлетені окружним комісіям», - йдеться в повідомленні.

Голосування на всіх виборчих дільницях зазначених 24-х округів в день голосування не було організовано та проведено. У такому випадку окружна виборча комісія повинна встановити, що голосування в межах відповідного виборчого округу не відбулося.

«Однак, відсутність необхідних умов для організації роботи окружкомів зазначених округів, у тому числі через реальну загрозу життю і здоров'ю членів цих комісій, зробило неможливим прийняття ними зазначеного рішення», - пояснюється в повідомленні.

Враховуючи усі складні обставини, ЦВК визнав, що вибори президента України 25 травня у 14-ти округах Донецької і 10-ти Луганської областей не відбулися.

Нагадаємо, Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори президента України, згідно з якими вибори глави держави не можуть бути визнані недійсними, не залежно від того, на скількох дільницях або у скількох округах вони не відбулися.

Раніше повідомлялося, що в суботу, 31 травня, Центральна виборча комісія завершила прийом оригіналів протоколів окружних виборчих комісій з мокрими печатками і готова встановити офіційні результати позачергових виборів президента не пізніше 3 червня. За попередніми результатами опрацьованих 100% протоколів в електронному вигляді, на позачергових виборах президента 25 травня 54,7% виборців проголосували за Петра Порошенка. Інавгурація Порошенка має відбутися 7 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук