У Белзького заповідника забрали 68 «соток» на користь УПЦ

СуспільствоО.Г., 26 червня 20142370

Релігійна громада УПЦ Київського патріархату у місті Белз (Сокальський район) відсудила ділянку 0,68 га у місцевого Державного історико-культурного заповідника. Суд з’ясував, що державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, виданий заповіднику на підставі рішення Белзької міської ради у 2009 році, є недійсним і виданим з порушенням.

Рішення міської ради також скасовано у частині затвердження технічної документації із землеустрою по інвентаризації земельних ділянок заповідника для обслуговування об’єкту культурної спадщини «Замочок», пишуть «Наші гроші. Львів».

З матеріалів справи стало відомо, що мерія, надаючи землі для заповідника, також віднесла до них і ділянку, яка закріплена за церковною громадою для обслуговування церкви св. Миколая ще з 1995 року. У 2004 році громада отримала дозвіл на виготовлення технічної документації на виготовлення Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою. Проте так його і не виготовила.

Відтак мерія надала ці земля заповіднику. Згідно з українським законодавством, право власності наступає з моменту державної реєстрації цих прав. І хоча в даному випадку цього не сталось, релігійна громада змогла відстояти своє право на ділянку у Львівському апеляційному адміністративному суді.

Державний історико-культурний заповідник у м. Белз створений у 2001 році. Територія заповідника складається з чотирьох зон: урочище «Замочок» – колишній княжий город із підгороддям; Середмістя; християнський цвинтар з церквою Св. Параскеви XVI-XVIII ст.; єврейський цвинтар XVII-XX ст. та залишки оборонного валу XVII ст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук