У «Львіввугілля» хочуть забрати дві найпотужніші шахти

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ініціює переведення двох шахт – «Степова» і «Лісова» – зі складу ДП «Львіввугілля» до ДП «Державна вугільна компанія». Відповідний лист за підписом першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Мартиненкова надійшов на ДП «Львіввугілля».

Таке рішення викликало обурення шахтарів й регіональної організації Незалежної профспілки гірників України (РО НПГУ) м. Червонограда, йдеться в повідомленні Конфедерації вільних профспілок Львівщини.

Як зазначено, виведення цих найпотужніших шахт у ДП «Львіввугілля» практично призведе до повного знищення шахт, які в ньому залишаться, а отже, і держпідприємства загалом.

За словами голови РО НПГУ Михайла Шаблі, рішення, яке торкається долі жителів практично всього Червонограда й Сокальського району Львівщини, міністерство не мало права ухвалювати без обговорення у шахтарських трудових колективах.

«Та й без погодження з профспілками, згідно з Галузевою угодою, жоден міністерський чиновник цього не має права робити», – додав лідер РО НПГУ.

Тому рада голів первинних осередків НПГУ і трудові колективи виробничих підрозділів «Львівугілля» одностайно вирішили висловити своє обурення діями галузевого міністерства керівництву держави й області.

У зверненні до президента Петра Порошенка, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина і голови ЛОДА Олега Синютки шахтарі написали: «Україна в стані війни, і не потрібно нікому, щоб шахтарі Західної України зупинили виробництво і вийшли на майдани, але нас до цього підштовхують популістські рішення, які ухвалює Міністерство енергетики та вугільної промисловості України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук