У Львові обласні чиновники хочуть об’єднати фтизіатричну і шкірно-венерологічну служби

СуспільствоІрина Панчишин, 5 жовтня 2016, 20:36 872 0

Очільники медичної галузі Львівщини взялись її оптимізувати. У рамках реформи мають об’єднати два шкірвендиспансери в один та створити єдиний обласний протитуберкульозний диспансер. Медичний персонал обіцяють не звільняти, лише вивільнять приміщення.

Це обласний шкірно-венерологічний диспансер на вул. Коновальця, 1. Заклад уже невдовзі можуть розширити. Хочуть приєднати таку ж комунальну установу обласної ради – диспансер №2, що на вул. Замарстинівській.

«Якщо ми будемо одні, збережеться вся структура, за винятком стаціонару, який віддадуть іншому медичному закладу, а всі працівники поліклінічного відділення, працівники лабораторій залишаються, це буде просто одна структура», – розповів головний лікар обласного шкірвендиспансеру Ярослав Вісьтак.

Відтак три з чотирьох приміщень будуть й надалі за диспансером. А четвертий, де зараз стаціонар, на вул. Кордуби, 4а, віддадуть обласній лікарні відновного лікування.

Таку ж реорганізацію планують і в фтизіатрії. Протитуберкульозний диспансер має в місті чотири приміщення: на вул. Личаківській, Лемківській, Устияновича та в Брюховичах. Заклад хочуть приєднати до лікарні позалегеневого туберкульозу, що на вул. Бой-Желенського, 5 і переназвати. Однак ані пацієнти, ані персонал не в захваті.

«Мені сюди набагато ближче, так як я з Рудного, і тут близько маршрутки», – розповіла пацієнтка Уляна.

«Ми туди не зможемо перевести наших діток, тому що наші діти в більшості є здоровими і ми займаємося їхньою профілактикою, а послати їх в зону, де є повністю локалізований весь туберкульоз з відкритими його формами, і не тільки легеневими, – це буде трошки жорстоко для наших дітей», – додав дитячий лікар-фтизіатр протитуберкульозного диспансеру Мар’яна Давидів.

На вул. Бой-Желенського працює чотириповерховий комунальний заклад, поруч ще нова двоповерхова споруда. Саме тут мають вмістити вже об’єднаний обласний протитуберкульозний диспансер.

«На даний час будинок в експлуатацію не введений і якихось чітких вказівок ми не маємо по переводу наших пацієнтів в цей будинок», – розповів завідувач відділення позалегеневих форм туберкульозу Сергій Матлашевський.

У такий спосіб, запевняють у департаменті охорони здоров’я, хочуть зекономити на енергоносіях.

«Якщо вдасться виселити людей з цих приміщень, то річна економія буде більше ніж 1,5 млн грн», – зазначив директор департаменту охорони здоров'я Богдан Чечотка.

Звільнені приміщення – це ласі шматки нерухомості. Чи облаштують після них знову медичні заклади, вирішуватиме департамент. Майно ж залишається у власності обласної ради. Однак депутати можуть проголосувати і використати їх по-іншому.

«Перший варіант – це надання в оренду на конкурсних засадах, як і будь-які інші приміщення, відповідно для того, щоб поповнювати кошти загального обласного бюджету. Або інший варіант – продаж, оскільки це вільні приміщення, продаж на аукціоні і тоді ці кошти надійдуть до бюджету розвитку», – пояснив начальник управління майна Львівської обласної ради Микола Бандра.

Тож чи підтримають депутати проект рішення про реорганізацію двох служб стане відомо вже 25 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук