У Львові пацієнти відділення гемодіалізу вимагають не забирати від них нове обладнання

Головні Новини за 06 листопадаІрина Ващишин, 6 листопада 2014, 16:26 991 0

У Львівській обласній клінічній лікарні хворі з відділення гемодіалізу сьогодні, 6 листопада, влаштували пікет. Вони вимагають не забирати нових апаратів штучної нирки, які нещодавно надійшли до лікарні. 

Це обладнання заклад отримав за угодою, яку уклали внаслідок тендеру на закупівлю розхідних матеріалів для процедури гемодіалізу.

Як розповів голова тендерного комітету лікарні Роман Бакай, право на постачання розхідних матеріалів виграла фірма «Лінк-медитал». За угодою вона передала лікарні нові апарати штучної нирки і частину матеріалів до цих апаратів. 

Але до Антимонопольного комітету за результатами торгів надійшла скарга від ще одного учасника тендеру – компанії «Укрпроммед». Відтак, Антимонопольний комітет розпорядився призупинити укладення угоди з переможцем тендеру – фірмою «Лінк-медитал».

А оскільки розхідних матеріалів для процедури гемодіалізу у лікарні зараз вистачає лише до 10 листопада, тендерний комітет був вимушений шукати іншого постачальника. 

«Ми змушені були акцептувати фірму «Укрпрофмед», хоча ми розуміємо, звичайно, що цей матеріал розхідний може і гірший», - зауважив Бакай.

Матеріали від «Укрпрофмеду», як пояснюють у лікарні, не підходять для нових апаратів, якими вже майже місяць користуються у відділенні гемодіалізу. Тому хворі зараз дуже хвилюються через те, що замість нового обладнання у палати знову повернуть старе, яке ще досі стоїть у коридорах. 

«Дуже велика різниця, коли були апарати попередні. Тоді ми зле почувалися, ноги боліли дуже сильно, суглоби. А на нових зовсім по-іншому почуваєш себе. У них інший рівень очищення організму», - поділився хворий із відділення Богдан, який приходить на гемодіаліз уже 13 років.

«Якщо з відділення заберуть нові апарати, ми просто не будемо лягати на гемодіаліз. Нам все одно, де помирати», - наголосила президент Асоціації пацієнтів відділення. 

Тому пацієнти вимагають скасувати угоду із фірмою «Укрпрофмед» і провести новий тендер для закупівлі якісних розхідних матеріалів. 

Натомість, голова тендерного комітету пояснює: згідно із законодавством оголосити новий тендер він зможе лише тоді, коли завершить процедуру нинішнього. Тому нові угоди орієнтовно можуть бути укладені до 28 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук