У Львові по два дні вистоюють в чергах за біометричними паспортами

Головні Новини за 13 січняОксана Лабойко, 13 січня 2015, 15:57 2073 0

Мешканці Львівщини штурмують обласну міграційну службу, щоб отримати біометричні закордонні паспорти. З 12 січня там почали видавати документи нового зразка. За перший день прийняли 20 осіб, а прийшло подати документи близько трьох сотень.

Черга рухається повільно, як пояснюють в міграційній службі, оскільки обладнання поки що працює з перебоями, до того ж забезпечені ним ще не всі райони, як це обіцяли раніше.

У чергах люди стоять по два дні. Щоб позбутися хаосу, вирішили складати списки, але це спричинило ще більший хаос, бо обурило тих, хто прийшов наступного дня.

«Я стою за паспортом другий день. Записався у список. Був 161-м. Люди проявили таку ініціативу – складати списки, а працівники нас підтримали. Сказали, що заберуть цей список і наступного дня викликатимуть людей по ньому. Сьогодні прийшов, а люди кричать: «які списки?», «ми не знаємо нічого про списки», – розповів львів’ян Андрій, який прийшов виробляти закордонний паспорт.

«Особисто я вчора дзвонила на довідку в міграційну службу. Там мені сказали, що документи на нові паспорти будуть приймати з 13 січня, сьогодні приходжу, а виявляється, їх вже вчора приймали, ще й списки якісь є. Виходить, ми ніяк не здамо сьогодні документи? Я із сьомої ранку стою», – обурилася в черзі пані Валентина.

Усі як один запевняють: паспорти потрібні терміново і прийшли зовсім не тому, щоб першими отримати новий біометричний документ. Але такий, думають, дасть особливі права.

«Я стою в черзі з третьої ночі. Маю їхати до дочки в Італію, а паспорт закінчується. Але якщо я вже так довго стояв, то, звичайно, що хочеться отримати біометричний паспорт, бо наш президент обіцяв, що з осені буде безвізовий режим для тих, хто має біометричні документи», – розповів пан Богдан із Жовкви.

Якщо за кордон треба терміново, у міграційній службі радять виробляти паспорт старого зразка, бо біометричний не позбавляє необхідності мати візу, як дехто вважає.

«За новим законодавством, у нас будуть діяти закордонні паспорти трьох зразків: з чіпами і біометричними даними, з чіпами, але без таких даних, ну, і паспорти старого зразка. Тому той ажіотаж, який ми зараз бачимо, абсолютно штучний. Люди думають, що паспорти нового зразка дадуть їм якісь особливі права, але це не так», – наголосила т.в.о. начальника Львівської обласної міграційної служби Лідія Котеляк.

Відтак вона додала: «До кінця тижня у всіх районах Львова буде встановлене необхідне обладнання і там будуть приймати навіть мешканців області, щоб ті могли здати біометричні дані для біометричних паспортів, а наступного тижня ми плануємо, щоби працювали всі територіальні підрозділи міграційної служби в області».

Перші біометричні паспорти на Львівщині видадуть уже за тиждень, якщо їх виробляли за прискореною процедурою. Коштує це 775 грн. У звичайному режимі біометричний закордонний паспорт робитимуть 20 днів за 518 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук