У Мукачеві міськрада рік блокувала декомунізацію двох вулиць

Орган місцевого самоврядування не хотів перейменовувати вулиці на честь Романа Шухевича та Степана Бандери

Мукачівська міська рада Мукачівська у травні 2016 року заблокувала перейменовування двох прокомуністичних вулиць на честь Героїв України під вигаданим приводом. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Повідомляється, що у межах декомунізаційної кампанії у Мукачеві торік за рішенням голови обласної держадміністрації Геннадія Москаля були перейменовані дві вулиці.

Зокрема, вулиця імені українського радянського письменника Ярослава Галана була перейменована на честь Степана Бандери, а вулиця члена ЦК Компартії України Івана Туряниці – на честь Романа Шухевича.

Однак за рік нові назви не були внесені до реєстру Національних інформаційних систем, тож у вулиць залишились комуністичні назви.

«Підставою для цього став лист Мукачівської міськради в закарпатську філію Національних інформаційних систем від 12.05.2016р., у якому йдеться, що перейменування вулиць на С.Бандери та Р.Шухевича «…викликало велике суспільне збурення жителів міста, що призвело до численних звернень до виконавчого комітету Мукачівської міської ради», – йдеться у повідомленні ОДА.

У прес-службі зазначили, що розпорядження голови ОДА про перейменування обов’язкове для виконання на території області й може бути скасоване тільки Президентом України або окружним адміністративним судом.

«У Закарпатської філії Національних інформаційних систем не було жодних правових підстав зважати на лист Мукачівської міськради з вигаданим «великим суспільним збуренням жителів міста». За нашим наполяганням нові назви внесені до Словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тому з 28 березня в Мукачеві з’явилися вулиці Степана Бандери і Романа Шухевича», – наголосили у Закарпатської ОДА.

Фотокопії надані Закарпатською ОДА

До слова, у квітні 2016 року на Закарпатті в рамках декомунізації в одному із сіл вулицю Леніна перейменували на честь соліста групи «The Beatles» Джона Леннона.

Як повідомив глава Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля, він підписав розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в межах закону про декомунізацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук