Учні польської школи інсценізували масове убивство в'язнів у Аушвіці

СвітЯрослав Іваночко, 31 грудня 201915980
Учні польської школи інсценізували масове убивство в'язнів у Аушвіці
фото Newsweek
Виставу влаштували у шкільному спортзалі

Учні села Лабуне Люблінського воєводства інсценізували масове убивство в'язнів у нацистському таборі смерті Аушвіц.

Як пише 31 грудня сайт Newsweek, виставою із назвою «Не можу тебе забути» школярі вирішили відзначити надання школі імені «Дітей Замойщини». Йдеться про поляків, що були примусово виселеними нацистами під час Другої світової війни із території Замойського повіту для подальшого його заселення німцями.

Під час вистави старші діти грали роль вояків СС та були одягнуті у відповідну форму зі свастикою на руках, а молодш, семирічні, – в’язнів, їх одягнули у смугасті костюми. Під час вистави на сцену навіть випустили дим, після чого діти лягли на підлогу, що мало імітувати убивство євреїв газом Циклон Б. Все дійство відбувалось у шкільному спортзалі, де були присутні вчителі, батьки учнів, місцеве духовенство, ветерани війни та інші школярі. У залі був також віце-міністр оборони Польщі і депутат Сейму Томаш Зєлінскій.

Вистава викликала обурення у Польщі. Зокрема, директор державного історичного музею Аушвіц-Біркенау Пйотр Цивіньський заявив, що це погана ідея, а людям, які влаштували цю виставу бракує елементарної чутливості до подібних тем.

«Це, очевидно, погана ідея. Учні початкових класів не повинні переодягатись у бійців СС. Я вважаю, що людям, які це організували, бракує елементарної чутливості, необхідної для навчання дітей на цю тему», - Цивіньський. Він висловив надію, що подібних випадків більше не буде в жодній школі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук