Україна покращила свої позиції в антикорупційному рейтингу

Україна поступається у цьому рейтингу усім своїм гегографічним сусідам, випереджаючи тільки Росію

За підсумками 2018 року Україна піднялася на 10 позицій у рейтингу антикорупційної організації Transparency International «Індекс сприйняття корупції». Про це повідомляє сайт Transparency International.

За результатами 2018 року Україна піднялась уже на 120 місце зі 180 можливих, покращивши показник із 30 до 32 балів за 100-бальною шкалою. При цьому Україна спромоглася обійти в цьому рейтингу Росію, яка посіла 138 місце, проте поступилася решті своїх сусідів.

Незважаючи на позитивний стрибок у рейтингу, виконавчий директор Transparency International в Україні Андрій Боровик заявив, що український результат «не відповідає задекларованим нашою країною прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції всіх сфер життя».

«Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти ту ж таки Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху», - наголосив Боровик.

В організації пояснили зростання показників України, зокрема, оцінкою ситуації з боку бізнесу та відзначили позитивний вплив запровадження процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість, розширення сфер роботи систем ProZorro і ProZorro.

Крім того, організація відзначає часткове виконання рекомендацій щодо створення Антикорупційного суду: Україна ухвалила відповідне законодавство, проте повноцінний запуск суду перенесено на 2019 рік.

Водночас у Transparency International зауважили, що більшість рекомендацій організації були проігноровані владою. Так, Україна не виконала рекомендації підвищити роль громадськості у процесі перевірки кандидатів на посади суддів.

Transparency International відзначила і тиск на активістів і журналістів, згадавши як приклад убивство Катерини Гандзюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук