Українці купують молдовські паспорти для безвізового в’їзду в Євросоюз

Громадяни України вдаються до різних незаконних схем для отримання паспортів Молдови, які дозволяють подорожувати країнами ЄС без віз, йдеться у розслідуванні молдовського видання Anticorupti.

Після того, як у 2014 році Молдова підписала угоду про безвізовий режим з ЄС, багато українців вирішили здобути собі паспорти громадянина Молдови. Для отримання громадянства Молдови використовуються дві основні незаконні схеми: для засвідчення бессарабської приналежності заявників фальсифікуються документи з архівів. За іншою схемою підробляються радянські паспорти.

При цьому отримати паспорт в законний спосіб для особи, яка і справді має молдовське походження, дуже просто і дешево: потрібно витратити 25 євро і почекати приблизно рік. У випадку, якщо особа не хоче самостійно займатися збором документів, вона може скористатися послугами посередників.

Деякі посередники займаються виключно легальними схемами отримання молдовського громадянства і відмовляються навіть говорити про різноманітні незаконні способи. Втім, у популярних соцмережах можна легко знайти оголошення про те, що можна зробити фальшивий молдовський паспорт. Цінова політика на такого типу послуги коливається від 2,5 тис. грн до 2 тис. євро. Одні посередники обіцяють «зробити все» за кілька днів, інші — протягом 8 місяців. Журналісти припускають, що така різниця у цінах та термінах надання послуг може бути пов’язана з тим, що в цій сфері працюють і багато шахраїв, які беруть гроші як передоплату і не виконують обіцяного.

Один із «посередників» розкрив схему отримання паспорта громадянина Молдови. Так, «посередник» обіцяє забезпечити підробні документи про молдовське походження, що дозволяє без проблем отримати паспорт. За іншою схемою «посередник» пропонує зробити молдовський паспорт на підставі того, що паспорт нібито загубився. Такий документ коштуватиме клієнту 300 євро.

До окремих елементів механізму підробки паспортів залучені й чиновники. Влітку 2014 року Інтерпол виявив у Молдові злочинну оборудку отримання незаконного молдовського громадянства українцями.

«Одна зі схем, яку здійснювали українські громадяни, щоб отримати біометричні паспорти разом з молдаванами, пов’язана зі спільним радянським минулим Молдови та України. За даними Національного центру з боротьби з корупцією, кілька чиновників створили свій «бізнес», – йдеться в публікації видання.

За цією схемою, надходила заява про нібито втрату радянського паспорта, після чого чиновники фальсифікували офіційні записи радянських документів, вклеювали фотографії особи замовників в юності з серією та номером паспортів колишніх радянських громадян, які емігрували. В рамках розслідування цієї справи у 2015 році було затримано шістьох чиновників. За інформацією слідства, таким чином документи отримали 35 осіб, які могли заплатити не менше 10 тис. євро за молдовський паспорт.

Також правоохоронці розкрили й іншу схему, яка дозволяла шахраям отримати молдовське громадянство – через незаконне рішення суду про надання довідок про народження та шлюб родичів на території Молдови.

За інформацією міністерства інформаційних технологій і зв’язку Молдови, протягом останніх п’яти років громадянство цієї країни отримали 3 413 іноземців, з них 1 256 – українці.

За період з 2011 по 2015 рік було виявлено 216 випадків помилкової ідентичності молдовських громадян і 41 спробу отримати молдовське громадянство обманним шляхом.

Втім, попри таку статистику, з 2010 року було видано лише два укази президента Молдови (від 27 березня 2010 року та від 15 січня 2016 року) про позбавлення громадянства Молдови на підставі статті 23 закону «Про громадянство», яка регламентує цю процедуру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук