Українці в Польщі у 2019 році витратили 2,14 млрд доларів

У 2019 році українці в Польщі витратили рекордну суму грошей – 2,14 млрд доларів, сума витрачених коштів за рік зросла вдвічі, тоді як перекази в Україну майже не зросли. Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на аналітичний департамент Міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» з посиланням на офіційні дані Центрального статистичного управління Польщі (Główny Urząd Statystyczny - GUS).

«Якщо орієнтуватися на офіційні дані Національного банку України, то українці перерахували з Польщі до України в 2019 році – 3,8 млрд доларів, а у 2018 році - 3,6 млрд доларів. Тобто бачимо стрімке зростання в 2 рази видатків українців саме на території Польщі, тоді як перекази до України майже не зросли. Отже, це негативна тенденція для економіки України. Вона потерпає не тільки від нестачі робочої сили, але й від того, що українці все більше надають переваг польським товарам, а не збільшують переведення грошей до України, де б вони витрачались на придбання товарів українських виробників», – заявив експерт з міжнародного працевлаштування та власник компанії з аутстафінгу «Gremi personal» Євген Кириченко.

Зазначається, що за 2019 рік загальна сума витрачених українцями коштів у Польщі сягає 2,14 млрд доларів, тоді як у 2018 році – вона була лише 1,05 млрд доларів.

Нагадаємо, що за попередніми підрахунками Національного банку, в 2019 році обсяг приватних переказів в Україну (за офіційними і неформальними каналами) склав з-за кордону - майже 12 млрд доларів в еквіваленті, з України за кордон - майже 0,6 мільярда доларів в еквіваленті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук