Верховна Рада підтримала законопроект про зняття недоторканності з депутатів

Народні депутати підтримали законопроект № 1776 «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)» для направлення на висновок Конституційного суду України.

За відповідне рішення проголосували 365 нардепів з 226 мінімально необхідних, передає РБК-Україна.

Даний законопроект виключає зі статті 80 Конституції України положення, згідно з яким, народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, та що нардепи не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Крім того, до статті 129 Конституції України вноситься норма, згідно з якою «притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах».

«Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення», - йдеться у документі.

Разом з тим, у статті 126 Конституції України пропонується передбачити, що суддя не може бути затриманий без згоди Вищої ради юстиції, а не політичного органу - Верховної Ради України, та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом.

При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при вчиненні суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи.

Передбачається, що цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім змін до статті 126 Конституції України.
Нагадаємо, Рада включила до порядку денного відміну депутатської недоторканності 16 січня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук