Вибори президента України коштували вдвічі дорожче ніж у Польщі

На вибори польського президента витратили вдвічі менше коштів

Загальні витрати кандидатів на виборах президента України у 2014 році майже в 2 рази перевищили аналогічну суму на виборах президента Польщі, які відбулися минулого тижня.

Про це повідомили у Комітеті виборців України (КВУ), який порівняв витрати кандидатів, передає «Українська правда».

За даними КВУ, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Олег Ляшко в цілому витратили на вибори $13,5 млн. У той же час в Польщі Анджей Дуда, Броніслав Коморовський та Павло Кукіз використали $7,5 млн.

В Україні витрати кандидатів у президенти склали: Петро Порошенко - $7,5 млн, Юлія Тимошенко - $5,2 млн, Олег Ляшко - $546 тис. Для порівняння - витрати кандидатів у президенти Польщі становили: Анджей Дуда - $3.4 млн, Броніслав Коморовський - $3,9 млн, Павло Кукіз - $158 тис.

«При цьому Анджей Дуда та Броніслав Коморовський разом за два тури виборів витратили менше коштів, ніж Петро Порошенко за один тур ($7,3 млн проти $7,5 млн.)», - йдеться у повідомленні.

Також в КВУ відзначили, що високі витрати кандидатів на виборчі кампанії в Україні пов'язані з витратами на платну рекламу на телебаченні, радіо та на зовнішніх носіях (білборди, сітілайти тощо).

«На оплату реклами в ЗМІ з виборчого фонду Порошенко витратили 85% всіх коштів; з фонду Тимошенко - 77%, а з фонду Ляшка - 81%. При цьому, у виборчому законодавстві Польщі встановлені обмеження по витратах на рекламу в ЗМІ в розмірі 80% від загальних витрат фонду», - зазначили в КВУ.

Крім цього у Польщі діє ліміт на витрати з виборчого фонду кандидатів, на 1 виборця передбачено 0,6 злотих. Обмеження встановлюються відповідно до кількості виборців у державі.

«На президентських виборах у Польщі 2015 року нарахували 30,6 млн. виборців і тому ліміт виборчого фонду для кандидатів склав $4,85 млн. Між тим в Україні відсутні будь-які обмеження за розміром виборчого фонду кандидатів у президенти, є тільки обмеження максимального розміру внеску до виборчого фонду кандидатів», - зазначили в КВУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук