Вибори в Білорусі визнали такими, що відбулися

СвітНаталія Зубрицька, 23 вересня 20126432
Вибори в Білорусі визнали такими, що відбулися
Ілюстрація

У Білорусі понад 50% виборців проголосували на виборах депутатів Палати представників Національних зборів п'ятого скликання станом на 14.00. Про це повідомила журналістам голова Центрвиборчкому Лідія Єрмошина.

Вона нагадала, що явка половини всіх виборців, внесених до списків, дозволяє визнати вибори такими, що відбулися в першому турі.

Згідно з білоруським законодавством, для визнання виборів такими, що відбулися, в першому турі на дільниці для голосування мають прийти понад 50% громадян, внесених до списків виборців.

«За даними на 14.00 в Брестській області проголосували 45,7% виборців, у Вітебській –57,1%, в Гомельській – 56,5%, в Гродненській – 47,9%, в Мінській – 51,4%, в Могильовській – 54,8%, в місті Мінську – 39,7%, за кордоном – 40,1%», – зазначила Л. Єрмошина.

Виборчі дільниці відкрилися о 8.00 і працюватимуть до 20.00. Для проведення виборів створено 110 виборчих округів, що відповідають кількісному складу нижньої палати парламенту. Середня чисельність одного виборчого округу – 64 597 осіб. Для голосування сформовано 6 тисяч 301 виборча дільниця в Білорусі і 43 – за кордоном.

Зарубіжні дільниці працюють в Австрії, Азербайджані, Вірменії, Бельгії, Болгарії, Великій Британії, Угорщині, Венесуелі, Німеччині, Ізраїлі, Італії, Казахстані, Канаді, Китаї, на Кубі, в Латвії, Литві, Молдові, Нідерландах, Польщі, Росії, Сербії, Словаччині, США, Туреччині, Узбекистані, Україні, Франції, Чехії, Швейцарії, Естонії та Японії. До парламенту балотуються 293 кандидати, що на 30 осіб більше в порівнянні з парламентськими виборами 2008 року. За ходом голосування ведеться активне міжнародне і національне спостереження.

На 20 вересня ЦВК зареєструвала 762 міжнародних спостерігача. Найбільш масовими є місії міжнародних спостерігачів від СНД і Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Від цих організацій акредитовано, відповідно, 347 і 261 спостерігачів. Центрвиборчком зазначає, що вибори проходять в цілому спокійно, офіційних скарг ні від спостерігачів, ні від виборців до ЦВК не надходило. За інформацією ЦВК, за п'ять днів дострокового голосування своїм виборчим правом скористалися 25,9% громадян.

Нагадаємо, сьогодні білоруси обирають парламентарів. У списках виборців – понад сім мільйонів осіб. Майже 26% з них, за даними ЦВК Білорусі, проголосували достроково – для цього закон передбачає п’ять днів перед днем голосування.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив на виборчій дільниці: "Хай заздрять, як у нас проходять вибори. Нудно і спокійно – це щастя для народу. Нам не потрібні революції, сутички, потрясіння".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук