Відчутного впливу на повітря у Львові через пожежу на полігоні немає, – експерти

Поблизу сміттєзвалища не радять перебувати більше двох діб

Головні новини Львова 09.06Оксана Панчишин, 9 червня 2016, 13:48 1339 0

Результати замірів повітря на території Львова, які проводила хімічна лабораторія ЛКП «Адміністративно-технічне управління», не перевищують гранично допустимих норм. Щоправда, незначний вплив відчувається біля полігону в Грибовичах, тому фахівці рекомендують перебувати на вулиці не більше двох діб.

Проби відбирали у трьох точках: на в’їзді на територію полігону (на відстані 20 м від траси Львів-Жовква); у самих Грибовичах, поблизу максимального джерела горіння, і на межі Львова, біля житлового будинку, найближче розташованого до полігону – на вул. Щурата, 27, передає прес-служба Львівської міськради.

Заміри брали на наявність таких забруднювальних речовин, як вуглецю оксид, азоту оксид, азоту діоксин, ангідрид сірчистий, сірководень, аміак, сірчана кислота та недиференційований пил.

Результати аналізу повітря показали, що на трьох контрольних точках вміст забруднювальних речовин, на момент відбору проб, не перевищував нормативів максимально разових гранично допустимих концентрацій.

Однак оцінка результатів замірів повітря, проведена згідно з Державними санітарними правилами показала, що на двох контрольних точках ступінь небезпечності забруднення – слабко небезпечний, а на третій контрольній точці – безпечний.

«Тобто незначний вплив відчувається лише біля полігону у Грибовичах, відтак рекомендуємо перебувати на вулиці не більше двох діб. Проте на Львів відчутного впливу немає, тут безпечно», – уточнив керівник лабораторії АТУ Ігор Гуменний.

Нагадаємо, другий день поспіль пожежники за допомогою авіації намагають загасити пожежу на сміттєзвалищі в Грибовичах, яка спалахнула вночі на середу, 8 червня. Рятувальникам вдалося локалізувати займання, проте повністю загасити тління поки не під силу. Наразі на місці працюють кілька десятків рятувальників, скидають також воду з літаків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук