Викладачів київського університету покарали за примус студентів до відвідування молебню

Примус студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова до відвідування молебню є порушенням їхнього права на свободу совісті та віросповідання, а також права на освіту, повідомила прес-служба уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

У повідомленні зазначається, що через цей інцидент офіс омбудсмена скерував листи до Міносвіти та до керівництва ВНЗ з вимогою вжити негайних заходів реагування, спрямованих на забезпечення суворого дотримання положень законодавства про освіту та не допускати подібних ситуацій у майбутньому.

У листах було наголошено, що «у вказаній ситуації вбачаються порушення норм, якими гарантовано право на свободу совісті і віросповідання та чітко визначено право кожного сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної».

У відповідь на ці листи керівництво університету повідомило, що до викладачів, які зганяли студентів на молебень, вжито «заходів дисциплінарного впливу», але про які саме заходи йдеться університет не повідомив.

Нагадаємо, інцидент, коли студентів примусово зігнали на молебень з нагоди Дня вчителя, стався 29 вересня. У відповідь на дії викладачів студенти прийшли з протестними плакатами.

Ректор закладу пізніше зазначив, що відвідування молебню було добровільним, однак студенти стверджували, що викладачі вносили в журнал інформацію про тих, хто на нього не пішов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук