Зарплата сімейних лікарів у Трускавці зросла майже до 16 тис. грн

Сімейні лікарі (педіатри, терапевти)Трускавецької міської лікарні підписали понад 85% декларацій

Трускавецька міська лікарня з жовтня 2018 року щомісяця отримує від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) майже мільйон грн за підписані пацієнтами декларації з сімейними лікарями, педіатрами, терапевтами.

Як повідомив ZAXID.NET головний лікар лікарні Ігор Стасик, вже понад 85% мешканців міста і навколишніх сіл підписали з лікарями декларації. У лікарів «первинки» суттєво зросла заробітна плата.

У лікарні, за словами Ігоря Стасика, первинну медичну допомогу надають 14 лікарів і 30 медсестер, які обслуговують понад 20 тисяч мешканців міста. Від жовтня 2018 року лікарня отримує від НСЗУ майже мільйон гривень щомісяця. До старту медрефоми медична субвенція була майже вдвічі менша.

«У лікарні суттєво зросла заробітна плата сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, які надають первинну медичну допомогу. У 2019 році їхня зарплата зросла на 120% і становить у лікарів 8,5 – 15,7 тис. грн уже після усіх відрахувань, у медсестер – від 7 тис. грн «чистими». Ті лікарі, які підписали більше декларацій і які обслуговують дітей, отримують більші суми, бо за маленьких пацієнтів НСЗУ платить у 3 рази більше, ніж за дорослого», - каже Ігор Стасик.

З того мільйона, який лікарні виплачує НСЗУ, на зарплату іде лише частина коштів. Решту грошей витрачають на ремонт - для лікарів «первинки» створюють нормальні умови для роботи. Найближчим часом планують купити автомобіль для відділення первинної медичної допомоги, а також відкрити сучасний кабінет для надання первинної допомоги у вихідні дні та у вечірній час.

У 2019 році лікарі «первинки» планують підписати 95% декларацій і не лише з мешканцями Трускавця, а жителями навколишніх сіл - Уличного, Доброгостова, Станилі, Орова, Модричів, які в перспективі стануть членами Трускавецької ОТГ. Тоді НСЗУ буде виділяти ще більше коштів, що створить умови для подальшого зростання зарплати медпрацівників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук