Екс-президент Янукович подав позов в ЄСПЛ проти України за порушення своїх прав

Колишній президент України Віктор Янукович подав позов у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) проти України за порушення своїх прав, йдеться у повідомленні англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP.

У своєму позові Янукович просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включаючи право на справедливий судовий розгляд (стаття 6), право на ефективне розслідування замахів на його життя й право на захист його життя (стаття 2), а також право не піддаватися дискримінації з огляду на політичний статус і переконання (стаття 14).

Він у своєму позові також зазначив, що українські суди залежні від впливу вищих посадових осіб держави, не здатні діяти неупереджено й забезпечити об’єктивний розгляд.

«Яскравим прикладом такого найвищою мірою політично мотивованого судового рішення проти президента Януковича є, серед багатьох інших, рішення Печерського суду, що дозволило провести спеціальне досудове розслідування в справі проти президента в його відсутність, при цьому відмовляючи йому в праві брати участь у процесі в режимі відеоконференції. Цим рішенням був зігнорований факт відсутності будь-яких юридичних підстав за українським законодавством (яке було спеціально змінене для переслідування президента Януковича), що дозволяють судовий розгляд під час відсутності обвинувачуваного», – йдеться в позові, який цитують «Українські новини».

Також у ньому зазначається, що Україна порушила свої зобов’язання з належного захисту Януковича, а також свої зобов’язання з належного розслідування й судового процесу, оскільки не проводить належне розслідування замахів на нього, що сталися в лютому 2014 року.

«Ці порушення і погрози на адресу Януковича, які продовжують надходити, роблять його повернення в Україну небезпечним, а, крім того, виходить, що він не може брати участь у кримінальних процесах в Україні й належним чином захистити себе», – йдеться в повідомленні адвокатської компанії.

Крім цього, адвокати Януковича вважають, що він піддався дискримінації через свій політичний статус і погляди, включаючи порушення проти нього численних безпідставних кримінальних справ в Україні.

Раніше адвокат Януковича Віталій Сердюк допустив, що його підзахисний може дати показання слідчим Генеральної прокуратури або у форматі відеоконференції, або особисто на території Росії.

Нагадаємо, Янукович втік з України після перемоги Революції Гідності в ніч з 21 на 22 лютого. Верховна Рада усунула його з посади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук