Фермери Бельгії та Нідерландів попри санкції возять груші до РФ, – ЗМІ

Європейські підприємці купують підробні сертифікати, згідно з якими фрукти нібито виросли в Африці

СвітКатерина Чурилова, 18 листопада 20183690
Бульдозер в РФ знищує імпортні груші

Фруктові компанії з Нідерландів та Бельгії постачають свою продукцію до Росії попри запроваджені ЄС санкції та московські контрсанкції. Про це інформує «Європейська правда» з посиланням на голландське видання De Volkskrant.

У серпні 2014 року Росія заборонила ввезення м'яса, риби, молока, овочів та фруктів з ЄС. Президент РФ запровадив заборону у відповідь на санкції ЄС, запроваджені Європейським Союзом після анексії Криму та війни на Донбасі.

Згідно з інформацією ЗМІ, голландські та бельгійські груші сорту «конференц» контрабандно ввозять до Росії через Литву та Білорусь російські імпортери фруктів під виглядом африканських.

В Африці за корупційною схемою купують сертифікати, згідно з якими груші були вирощені там, але прибули в Європу через Бельгію і Нідерланди.

За такою схемою щорічно до Росії потрапляє близько 70 тис. тон голландських та бельгійських груш, а місцевим фермерам це приносить прибуток у 56 млн євро щорічно. За даними видання, з моменту запровадження санкцій, голландці та бельгійці отримали приблизно 240 млн євро від контрабанди груш.

До введення контрсанкцій в Росію відправляли кожну третю бельгійську грушу і кожну шосту голландську.

У Міністерстві сільського господарства Нідерландів стверджують, що лише чули чутки про контрабандну торгівлю. «Міністерству невідомо, чи беруть в цьому участь голландські компанії і якщо так, то в якому масштабі», – заявили у міністерстві.

Нідерланди вважають, що Росія несе відповідальність за дотримання заборони на імпорт. Міністерство називає ганебним те, що фермери, можливо, продовжують торгувати з Росією через маршрути контрабанди, одночасно одержуючи допомогу від держави.

Нагадаємо, нині в РФ є популярним так зване знищення санкційних продуктів – це показові заходи російської влади зі знищення продовольчих та побутових продуктів, запроваджені як «симетрична взаємна відповідь» на міжнародні санкції проти Росії. Такі акції проводять від серпня 2015 року та широко висвітлюються в російських ЗМІ, також вони набули пропагандистського характеру. Зазвичай овочі, фрукти, сири, м’ясиво та інші продукти чавлять тракторами або бульдозерами, а потім закопують на полігонах ТПВ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук