Нідерландські компанії попри санкції беруть участь у будівництві Керченського мосту
Однак голландські бізнесмени стверджують, що їхні компанії не порушили обмежень, накладених ЄС
Дві нідерландські компанії беруть участь у будівництві Керченського мосту, який повинен з’єднати Росію з окупованим Кримом. Йдеться про дві компанії Dematec Equipment та Bijlard Hydrauliek, повідомляє голландське видання De Gelderlander.
Dematec Equipment побудувала одну з машин для будівництва моста, а Bijlard Hydrauliek відправила деталі для цієї машини.
На початку 2016 року агрегат відправили до Росії, він перебувала на російському узбережжі Чорного моря. Пізніше машина прокладала важкі труби на морському дні для побудови основи для опор моста.
Директор Dematec заявив, що його компанія постачає труби до різних країн. На його думку, компанія не порушила санкції ЄС.
«Згідно з санкціями ЄС, ми не повинні перебувати в Криму, а машину поставили в Росію», – зазначив він.
Очільник другої компанії заявив, що не знав, що машину використовуватимуть для мосту в окупованому Криму.
«Ми тільки передали запчастини для машини клієнту в Нідерландах. Більше нічого», – сказав він.
На ці повідомлення вже відреагували депутати парламенту Нідерландів та урядовці.
«Уряд вивчить участь цих компаній у проекті», – повідомила міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Нідерландів Ліліана Плаумен, передає телеканал NOS.
«Уряд Нідерландів застосовує жорстку політику після незаконної анексії Криму і жодним чином не стимулює подібну діяльність», – зазначила вона.
До слова, 5 липня Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens попри санкції прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті.
Наступного дня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а 7 липня оголосила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.
21 липня концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим. Компанія подала до суду позови у справі про постачання газових турбін у Крим. Представники Siemens також заявили, що ініціюватимуть процес припинення ліцензійної угоди російськими компаніями у сфері постачань устаткування для парогазових електростанцій.
Нагадаємо, через будівництво арки Керченського мосту РФ встановлює обмеження для проходження суден до українських портів в Азовському морі, що суперечить Конвенції ООН з морського права.
Між тим, Україна готує позов до РФ через збитки, що їх зазнали українські порти у Чорному морі у зв’язку з такою забороною. Зокрема, Мінінфраструктури вже звернулося зі скаргою до Міжнародної морської організації.