Гройсман пояснив, як 25 жовтня в Україні проходитимуть місцеві вибори

Україна відійшла від гібридної, дуже дивної системи виборів, на яку було багато нарікань, коли частина депутатів обирається за списками, а інша частина за мажоритарними округами, заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман після прийняття Верховною Радою нового закону про місцеві вибори.

Як написав він у Facebook, у селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичною мажоритарною системою, а вибори до райрад, міськрад та облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.

Як наголосив спікер парламенту, голів міст з населенням понад 90 тис. громадяни обиратимуть абсолютною більшістю, тобто 50%+1 голос. Для цього передбачена можливість проведення другого туру.

Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата (саме партія, виборчі блоки цим законом не передбачені). Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів від неї, які пройшли, визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. До ради проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку, наголосив Гройсман.

За словами голови парламенту, на виборчому бюлетені буде позначено прізвище кандидата, а навпроти назва партії, від якої він висувається. Таким чином відбуватиметься одночасне голосування за кандидата і за партію. Висування мерів теж відбуватиметься тільки від партій, заявив Гройсман і додав, що дата реєстрації партії для участі у виборах не має значення (немає норми, щоб вона була зареєстрована за рік чи за півроку до виборів)

Він зазначив, що вперше до Закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії – не менше 30% представників однієї статі.

«Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи». – наголосив Володимир Гройсман.

Як повідомляв ZAXID.NET, новий закон про місцеві вибори Верховна Рада ухвалила у вівторок, 14 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук