Рада ухвалила закон про місцеві вибори

Рада ухвалила закон про місцеві вибори

Верховна Рада ухвалила новий закон про місцеві вибори. За прийняття в цілому відповідного законопроекту проголосувало 257 депутатів при 226 мінімально необхідних, передає «Інтерфакс-Україна».

Авторами документа виступили депутати Вадим Денисенко, Сергій Алексєєв, Ігор Попов, Юрій Чижмарь та Олена Ледовських.

Під час рейтингового голосування парламентарії підтримали закон про місцеві вибори Денисенка-Алексєєва. За цей документ проголосували 222 нардепи. За інші два документи №2831-1 і №2831-2 проголосували 88 і 182 нардепа відповідно.

Раніше Комітет Ради з питань правової політики затвердив законопроект про місцеві вибори для голосування у другому читанні і в цілому.

За рішенням ради коаліції з закону вилучено норму про можливість участі у виборах блоків. Також передбачено можливість відкликання депутатів.

«Шляхом консенсусу політсил домовлено щодо закріплення закритої частини списку - по одному лідеру цього виборчого списку», - розповів доповідач законопроекту Руслан Князевич.

Перехідні положення закону передбачають, що призначені на 25 жовтня чергові місцеві вибори у Криму, Севастополі та окупованих частинах Донецької та Луганської областей не проводяться.

Порядок використання політичної реклами на місцевих виборах буде визначено окремим законом.

Перед голосуванням депутати також внесли до документу правку, якою допустили до виборів усі партії, зареєстровані станом на день, коли закон набуває чинності (рада коаліції пропонувала визначити, що беруть участь у виборах тільки ті партії, які були зарестровані за 365 днів, або перейменовані за 180).

Також підтримана поправка щодо того, що мінімум 30% кандидатів від однієї партії повинні бути жінками.

Закон приймався по процедурі ad hock, тобто Рада не розглядала усі 1569 поправок, запропонованих до другого читання.

Після ухвалення закону засідання Ради закрилось.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук