Кабінет міністрів вже вдруге створив Одеський медичний університет

Причиною такого кроку став конфлікт між МОЗ та ректором Валерієм Запорожаном, який керував університетом з 1994 року

Кабінет міністрів вже вдруге ухвалив рішення про створення Національного одеського медичного університету. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Попереднє рішення уряду про створення нового університету, втілення якого було заблоковано судом, скасоване», – йдеться в повідомленні.

МОЗ наголосило, що створить Національний одеський медичний університет через злиття Одеського національного медичного університету (ОНМедУ) та Кримського державного медичного університету імені С. І. Георгієвського. «Це дієвий та законний шлях, щоб звільнити Одеський університет від свавілля поплічників екс-ректора Валерія Запорожана, які наразі фактично захопили ОНМедУ. Свавілля рейдерів є протиправними та зухвалими: проплачені мітинги за участі іноземних студентів, залякування співробітників і студентів, маніпуляції з підписами, документами та кошторисами університету», – повідомила прес-служба.

Крім того, міністерство зазначило, що такі протиправні дії прихильників колишнього ректора призвели до затримки виплат стипендій та зарплат протягом уже двох місяців. «До МОЗ України двічі надходив проект кошторису ОНМедУ за підписами осіб, які не мають повноважень підписувати фінансові документи. Через це в обох випадках проекти кошторису не могли бути підписаними і тому були повернуті до університету. При цьому уповноваженим особам вони блокують можливість надіслати в МОЗ України проект кошторису. Як наслідок, у заручниках рейдерів тисячі студентів і співробітники університету», – наголосило МОЗ.

Новий університет відкриють на базі ОНМедУ, тобто фізичного перенесення закладу не буде. «Студенти та викладачі продовжать навчання та роботу без перешкод, а їхні права жодним чином не будуть порушені», – запевнило МОЗ.

Нагадуємо, у квітні 2018 року тодішнього ректора вишу Валерія Запорожана звинуватили у тому, що він подав неправдиві дані в декларації. Національна поліція склала на ректора протокол про адмінпорушення, пов'язане з корупцією. Втім, суд не знайшов правопорушень у діях ректора і закрив справу.

У липні МОЗ України достроково розірвало контракт із Запорожаном через грубі порушення ним умов контракту та фактичне недопущення до перевірки комісії МОЗ України.

10 грудня того ж року у МОЗ заявили, що невідомі особи силою захопили будівлю Одеського національного медуніверситету та не пускають працівників на робочі місця.

Згодом у поліції запевнили, що це не відповідає дійсності.Пізніше міністерство наголосило, що представники Нацполіції в Одеській області у відповідь на офіційну заяву МОЗ України про захоплення адміністрації ОНМедУ надали неправдиві коментарі, що можуть свідчити або про некомпетентність співробітників Нацполіції, або про їхню заангажованість.

27 грудня Міністерство охорони здоров’я вирішило створити новий вищий навчальний заклад на базі Одеського національного медуніверситету.

14 січня 2019 року Кабінет міністрів підтримав МОЗ і розпорядився створити новий Національний Одеський медичний університет на базі Одеського національного медуніверситету.

30 січня суддя окружного адміністративного суду Києва Юлія Шрамко ухвалила зупинити дію розпорядження Кабміну «Про утворення Національного Одеського медичного університету».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук