В Україні запровадили державні гранти для науковців та винахідників

В країні створено Національний фонд досліджень

В уряді вважають, що фонд «дасть більше свободи для науковців і більші можливості для реалізації амбітних проектів»

Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення Національного фонду досліджень України, повідомляє УНН.

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, що Нацфонд досліджень на своєму майданчику зможе зробити доступними гранти і конкурси для різних представників наукової й науково-технологічної сфери. За її словами, у фонд буде незалежною, неприбутковою установою, в якому працюватиме 60 працівників.

«Його основне завдання — грантова підтримка фундаментальних і прикладних наукових досліджень і науково-технічних експериментальних розробок. Бюджет фонду формуватиметься з держбюджету, добровільних внесків, зокрема, іноземних донорів й інших незабороненим законодавством видів фінансування», — сказала міністерка.

Розмір фінансування фонду, додала Гриневич, визначатиметься Національною радою з питань науки і технології на чолі із прем’єр-міністром.

Крім того, за її словами, у Нацфонді передбачені індивідуальні, колективні й інституційні гранти, що «дасть більше свободи для науковців і більші можливості для реалізації амбітних проектів».

Як повідомило «Громадське радіо», Національний фонд досліджень, згідно із законом «Про наукову і науково-технічну діяльність», має стати одним з головних розпорядників бюджетних коштів на наукову діяльність. Передбачено, що він буде фінансувати наукові проекти, які пройшли незалежний конкурсний відбір.

У лютому цього року президент України Петро Порошенко анонсував створення фонду. Також він зазначив, що програмою Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій «Горизонт 2020» передбачено фінансування 17 мільйонів євро на проекти українських організацій-учасників програми.

У травні заступник голови Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Олексій Колежук повідомив, що законопроект про створення Нацфонду передали до Кабміну. Бюджет майбутньої структури, за його словами, може становити від трьохсот мільйонів до одного мільярда гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук