Кваснєвський побоюється погіршення відносин України та Польщі через націоналізм

Екс-президент упевнений, що Україні та Польщі слід вирішити націоналістичні питання

Колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський побоюється погіршення стосунків між Україною та Польщею на ґрунті націоналізму. Про це він сказав на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, пише «Дзеркало тижня».

«У нас в Європі триває хвиля націоналізму. А між Україною і Польщею дуже драматична історія, дуже непроста. І водночас не відбувається реальних дебатів і діалогу між істориками, дослідниками, на художньому рівні і на рівні людей з обох сторін», – сказав Кваснєвський.

Він висловив побоювання, що польсько-українські відносини сформують саме націоналістичні погляди, націоналістична хвиля.

«Тому я б хотів, щоб це питання можна було вирішити. І це легко зробити. Треба просто відновити діалог. Ми колись з президентом Кучмою підписали угоду про польсько-українське порозуміння. І це спрацювало. Нам потрібно відновити цей кваліфікований історичний діалог», – заявив екс-глава Польщі.

Нагадаємо, лідер правлячої польської партії «Право і справедливість» (PiS) Ярослав Качинський засудив Україну за героїзацію одного з лідерів «Організації українських націоналістів» Степана Бандери.

«Ми не можемо роками погоджуватися, щоб в Україні будувався культ людей, які вчинили геноцид проти поляків. Хоча важко було перевершити в жорстокості німців, вони їх перевершили. Якщо коротко, це справа вибору України. Я сказав чітко пану президенту Порошенку, що з Бандерою вони в Європу не увійдуть. Це для мене вирішене питання, адже ми продемонстрували величезне терпіння, але воно має межу», – сказав Качинський.

Нагадаємо, раніше Качинський назвав питання УПА визначальним для відносин з Україною, а також закликав Петра Порошенка «відмежуватися від злочинів УПА».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук