Лише чотири міста в Україні визначилися зі зміною назви

СуспільствоІрина Рєвунова, 23 листопада 201512310

У передбачений законом про декомунізацію час, до 21 листопада, пропозиції щодо зміни назв в Україні подали лише чотири міста. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив керівник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

Нагадаємо, що згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», обрати нові назви міст, вулиць та інших об’єктів, які носять комуністичні назви, органи місцевого самоврядування мали протягом шести місяців з дати набуття чинності законом, тобто до 21 листопада. 

За словами В’ятровича, під закон про декомунізацію в Україні потрапляють 941 населений пункт, з них 32 міста. 14 міст розташовані на тимчасово окупованій території і жодних слухань там щодо перейменування не проводилось. 

Із 18 міст, які мали змогу подати свої пропозиції щодо зміни назви, у 13 провели громадські слухання, а пропозиції щодо перейменування до Верховної Ради надійшли лише від чотирьох міст. Це Артеміськ і Дзержинськ на Донеччині, які пропонують назвати Бахмутом і Торецьком відповідно. Крім того, від Кіровогорада надійшло сім варіантів нових назв, а міська рада Ілічівська на Одещині запропонувала назвати місто Чорноморськом. 

Після 21 листопада перейменуванням міст має зайнятися Верховна Рада, яка ухвалюватиме рішення про зміну назв населених пунктів, які не скористалися можливістю обрати нову назву свого міста, селища, села. 

Для подання пропозицій до парламенту Український інститут національної пам’яті створить спеціальну експертну комісію, до якої увійдуть науковці, представники Національної академії наук. Крім того, до 21 грудня громадам дають можливість подати свою думку щодо перейменування, аби її врахувала експертна комісія. 

Рішення експертної комісії буде подане до комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради, а потім винесене на голосування парламенту.

Комісія також прийматиме рішення про перейменування населених пунктів на окупованій території. Зокрема, у Криму обіцяють повернути історичні кримськотатарські назви.

Зазначимо, що на Львівщині під декомунізацію потрапляють села Максимівка та Андріївка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук