Львівський суд скасував межі округів на виборах до Кам'янка-Бузької ОТГ

Суд визнав, що виборча комісія створила нерівні умови для виборців та кандидатів

СуспільствоНазарій Тузяк, 25 листопада 20170

Львівський окружний адмінсуд скасував постанову Кам'янка-Бузької міської виборчої комісії про встановлення меж виборчих округів. Голосування за депутатів та голову ОТГ відбудеться 24 грудня, однак, оскільки останнім днем утворення округів було 15 листопада, рішення суду вплине на подальший перебіг виборчого процесу.

З позовом до адмінсуду звернувся мешканець Кам'янки-Бузької, який стверджував, що половина із утворених місцевою виборчою комісією округів суттєво відрізняються за кількістю виборців.

Загалом у Кам'янка-Бузькій ОТГ є 13,9 тис. виборців. Згідно з постановою ЦВК, у цій громаді мають утворити 26 виборчих округів, середня кількість виборців на яких має становити 534 особи. Відхилення від цієї кількості допускаються, однак, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, вони не можуть перевищувати 10%, а при виняткових випадках – 15% середнього показника.

Однак Кам'янка-Бузька виборча комісія утворила 13 округів з дуже значними відхиленнями. Так, на п'ятьох округах кількість виборців є меншою за передбачену законом на 33% і більше, а на восьми – більшою на 35% і вище. На найменшому окрузі всього 275 виборців, а на найбільшому – 723.

При цьому, як з'ясувалося під час засідання суду, більше округів утворили по селах, де зареєстровано менше виборців, а по містах, де кількість виборців є більшою, комісія навпаки створила менше округів.

«Судом встановлено, що при меншій чисельності населення у селах утворено більше територіальних виборчих округів, а при більшій чисельності населення у місті утворено менше, а саме: співвідношення населення у селі 5936 виборців і округів 14, а у місті 7944 виборців і округів 12. Отже відповідачем не дотримано «принципу приблизної рівності кількості виборців» у різних виборчих округах», – йдеться в оприлюдненій 24 листопада постанові суду.

Судді погодилися, що постанова виборчої комісії «створює нерівні умови для виборців та потенційних кандидатів у цих виборчих округах». Відтак вирішили задовольнити позов, скасувавши постанову Кам'янка-Бузької міської виборчої комісії.

Зазначимо, 24 грудня у двох громадах на Львівщині обиратимуть голову та депутатів. Йдеться про Кам'янко-Бузьку міську громаду та Мурованську сільську громаду. Згідно з постановою ЦВК, межі округів у цих громадах мали бути створені не пізніше 15 листопада. Після цього мав розпочатися процес висування кандидатів у депутати та на голову ОТГ.

Нагадаємо, місяць назад, 29 жовтня, на Львівщині вперше обрали депутатів та голів восьми об'єднаних територіальних громад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук