Львівський суд відмовив екс-нардепу Глібу Загорію у позові до ZIK за звинувачення у рейдерстві

Львівський суд відмовив екс-нардепу Глібу Загорію у позові до ZIK за звинувачення у рейдерстві
Гліб Загорій вимагав спростувати звинувачення у спробі рейдерського захоплення телеканалу ZIK

Галицький райсуд Львова відмовив екс-нардепу Глібу Загорію у задоволенні позову до холдингу ZIK, який у 2017 році звинуватив Адміністрацію президента і самого Загорія у спробі захоплення телеканалу. Суддя Галицького райсуду Людмила Фролова вирішила, що публікація на сайті ZIK не була образливою, а сам Загорій є достатньо публічною особою, щоб наражатись на критику журналістів.

Позов до Галицького райсуду Гліб Загорій та його дружина Катерина подали після того, як у грудні 2017 року в редакційній публікації ZIK заявив про спробу рейдерського захоплення з боку Адміністрації президента. У повідомленні прямо вказувалося, що до цього причетне подружжя Загоріїв.

«Телеканал ZIK заявляє про спробу рейдерства. Керівництво телеканалу називає причиною останніх подій навколо розслідування смертельного ДТП в Ямельні за участю авто з кортежу інвестора ZIKу Петра Димінського відмову «віддати телеканал в управління на три роки». З такою пропозицією нещодавно до львівського бізнесмена, який зараз перебуває за кордоном, звернулися від імені Адміністрації президента народний депутат БПП Гліб Загорій з дружиною Катериною. Саме після цієї невдалої рейдерської спроби розпочалися чергові маніпуляції громадською думкою з боку правоохоронних органів про причетність Димінського до ДТП», – вказувалося у публікації, яка досі доступна на сайті ZIK.

Це була не перша заява з боку холдингу ZIK про спробу рейдерського захоплення. За кілька місяців до цього, коли в приміщеннях інформагенції та телеканалу проходили обшуки і пошук ДНК Димінського через його причетність до смертельної ДТП, ZIK також заявляв про рейдерство.

Розглянувши цю справу, суддя Галицького райсуду Людмила Фролова стала на бік журналістів, зазначивши, що інформація в поширеній холдингом ZIK заяві є «лише оціночним вираженням поглядів щодо можливої причетності позивачів до певних подій, критичною оцінкою діяльності, вираженням суб`єктивної думки, і є правом журналістів».

«Наданий позивачами висновок експерта лінгвістичної експертизи, відповідно до якого поширена інформація є негативною, не спростовують висновку суду. Зазначена у публікації інформація дійсно може негативно сприйматися та викликати певні емоції у позивачів як громадян. Крім того, суд не виключає, що журналісти могли помилитися, зазначивши, що позивачі під час перемовин діяли від імені Адміністрації президента України. Проте, зазначене не є підставою для настання цивільно-правової відповідальності», – йдеться у рішенні суду.

У підсумку позовну заяву Катерини та Гліба Загоріїв, які вимагали спростувати звинувачення у рейдерстві та видалити з інтернету публікацію, суд відхилив. Втім, екс-нардеп із дружиною ще можуть подати на це рішення апеляцію.

Додамо, що Катерина Загорій у грудні 2017 року сама підтверджувала, що справді цікавилася придбанням телеканалу ZIK і Петро Димінський готовий був розглядати різні варіанти, однак Адміністрація президента не була до цього причетна.

У червні 2019 року медіахолдинг ZIK купив бізнес-партнер Віктора Медведчука Тарас Козак, який планує перетворити три свої канали («112 Україна», NewsOne і Zik) в єдиний медіахолдинг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук