Міністр назвав список українських в’язниць, які закриють і продадуть

Міністерство юстиції планує закрити і продати щонайменше вісім в’язниць

Серед в’язниць, які Мін’юст планує закрити і продати, є, зокрема, Черкаська виправна колонія (№62)

Міністерство юстиції планує розпочати продаж заморожених в’язниць на аукціонах. Перші аукціони на Prozorro.Продажі мають відбутися вже цього літа, повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

За його словами, міністерство юстиції вирішило закрити і продати вісім виправних установ. Будуть закриті:

  • «Ковельська виховна колонія»;
  • «Устинівський виправний центр (№37)»;
  • «Ширяївський виправний центр (№111)»;
  • «Ігренський виправний центр (№133)»;
  • «Чорноморська виправна колонія (№74)»;
  • «Жовтоводська виправна колонія (№26)»;
  • «Черкаська виправна колонія (№62)»;
  • «Дергачівська виправна колонія (№109)».

Міністр наголосив, що цей список пізніше буде доповнюватися. Він розповів, що продаж в’язниць розпочнеться після звільнення з них персоналу і вивезення засуджених.

«Після надходження коштів від продажу розпочнемо проектування та нове будівництво у містах, де місцева влада виділила земельну ділянку або ж у нас є вільна земля у користування. Насамперед, це Львів та Київ. На жаль, Парламент не підтримав законопроект, яким встановлювався зрозумілий механізм розподілу коштів, виручених від продажу. Тому зараз ми змушені адаптуватися до існуючих механізмів продажу, які залишають бажати кращого та дещо затягують процес бюрократичними формальностями», – сказав Малюська.

Міністр юстиції також нагадав про плани перенести СІЗО із центрів українських міст на околиці. Зокрема, наразі готується пілотний проект із перенесення Київського СІЗО на територію Бориспільського району. Також, за його словами, на розгляд уряду винесено законопроект про платні СІЗО.

Нагадаємо, у квітні в українських СІЗО почали за плату надавати в’язням камери з поліпшеними умовами. Такі камери вже є у 19 слідчих ізоляторах. Також на такі камери можна купити подарункові сертифікати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук