Мінохорони здоров'я скасувало обмеження на 450 професій для жінок

СуспільствоАндрій Стець, 21 грудня 201711820
У переліку заборонених жінкам професій були, зокрема, газозварювальник, каменяр, машиніст екскаватора

Міністерство охорони здоров'я скасувало наказ, що обмежував перелік доступних для жінок професій. Про це повідомила народна депутатка Ірина Суслова на своїй сторінці у Facebook.

Суслова нагадала, що у 1993 році МОЗ видало Наказ №256 «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок».

Відповідно до цього документу, жінкам заборонялось обіймати посади 450 професій, які стосуються будівництва, видобутку нафти і газу, хімічного виробництва. Також жінкам заборонялось працювати машиністками та водійками окремих категорій транспорту.

У переліку заборонених жінкам професій були, зокрема, газозварювальник, каменяр, машиніст екскаватора, водолаз, землекоп тощо.

«Скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для усіх людей, незалежно від статі, боротьба із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі», – заявила Суслова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук