МОЗ України запропонувало частіше призначати таблетки замість уколів

Міністерство прагне обмежити застосування ін’єкцій в медицині

МОЗ рекомендує таблетки замість уколів

Міністерство охорони здоров’я запропонувало замінювати ін’єкції таблетками у всіх випадках, коли вони мають рівнозначну дію. Проект відповідного наказу для громадського обговорення опублікували на офіційному сайті МОЗ.

«У всьому світі більше 50% всіх лікарських засобів прописують, відпускають або продають неналежним чином, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. Одним з таких прикладів є надмірне використання ін'єкцій, коли більш доречно приймати ліки перорально. Це свідчить про те, що міф, ніби уколи більш дієві, аніж пігулки, поширений не лише в Україні. Насправді у більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм», — йдеться в повідомленні МОЗ.

Тож у всіх випадках, коли таблетка і укол мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми, стверджує МОЗ. Лише в деяких випадках рекомендовано призначати саме ін’єкційну форму (невідкладні стани, знепритомнення пацієнта, введення інсуліну, тощо).

Прес-служба міністерства зазначила, що це важливо також дітей, адже введення препаратів шприцом з голкою має больовий й психологічний аспект. Часто діти після курсу ін’єкційного лікування починають панічно боятися лікарів і лікарень. Діти й дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтись без цього.

Традиційно ін’єкційні форми призначають для пацієнтів стаціонару, тож нерідко людина змушена знаходитися в лікарні, навіть коли немає потреби в цілодобовому нагляді лікарів. Більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати вдома пігулками, перебуваючи в комфортних для себе умовах, зазначило МОЗ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук