Музей лемківської культури у польській Зиндрановій опинився під загрозою закриття

СвітКатерина Чурилова, 3 квітня 20173480
Цьогоріч на діяльність музею було виділено лише 20 тис. злотих

Музей лемківської культури у польському селі Зиндранова, що на Підкарпатті, можливо буде змушений припинити свою діяльність. Про це повідомило «Польське радіо» з посиланням на статтю у «Rzeczpospolita».

Товариство розвитку Музею лемківської культури в селі Зиндрановій, яке опікується цією установою, написало звернення до польської влади з проханням про дотації у розмірі 200 тис. злотих на реалізацію проектів, що спрямовані на збереження та розвиток мови й ідентичності громадян Польщі, які належать до етнічних нацменшин. Однак на діяльність музею було виділено тільки 20 тис. злотих.

Голова музейної ради Богдан Ґоч пояснює, що цих коштів недостатньо, тому вони будуть змушені значно обмежити діяльність установи.

Міністерство внутрішніх справ та місцеві адміністрації не відповіли на питання газети «Rzeczpospolita», чому вирішили зменшити фінансування. Чиновники написали лише, що кожна заява про надання дотацій піддається аналізові на основі критеріїв, що були визначені на засіданні спільної комісії уряду і національних меншин.

«Rzeczpospolita» нагадує, що в 1945-1946 роках частину лемків із Зиндранової виселено на територію колишнього Радянського Союзу. Тих, хто залишився, у 1947 році, в рамках операції «Вісла» було депортовано на західні землі Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук